Den navíc

Ciferník se zvěrokruhem.
Foto: Pixabay.

Jestli jste si dosud mysleli, že rok má 365 dní a to je celé, tak jste se mýlili. Každý rok má navíc 5 hodin, 48 minut a 45 sekund. Když si těch pár hodin ročně uložíme na vkladní knížku, za čtyři roky máme z úspor jeden celý den. Den navíc. V angličtině je to leap day. Den, kdy se máme líp. 

Blbé je, že si ho nemůžeme spořit věčně, ale vklad je termínovaný. Musíme ho vybrat a nelze ho převádět. Přitom by bylo skvělé mít kromě penzijního připojištění ještě nějakou zálohu v podobě neodžitých dní, které by si člověk mohl vybírat, když je potřebuje. Protože co s dneškem? Kdyby byl aspoň krásný letní den, ale on je deštivý a větrný.

Jak s tím bonusovým dnem jen naložit, aby měl smysl? Můžeme naložit sebe, do horké vany nebo studeného alkoholu. Pokud to nebude dohromady, tedy dvojitá nakládačka, mělo by to být v cajku. Můžeme si naložit v posilovně extra dávku cvičení. Naložit maso do ledničky nebo okurky do láku. Naložit všechny krámy a zbytečné věci a vyložit je ve sběrném dvoře. Hlavní je být sám po celý den dobře naložený. To především.

Už hrozně dlouho toužím jeden den nedělat nic. Jako vůbec nic.

Ale mně to nejde ani za nic.

Třeba teď píšu blog. Už jsem po snídani a pravidelném setkání s maminkou. Pak budu vařit, protože když mi přijelo dítko velikosti XS, tak mi to nedá. Operu prádlo přetékající z koše a pustím si operu. Něco optimistického, lehkého. Mozarta. Najednou bude odpoledne, čas na kávu a čtení novin, které do zítřka zestárnou. Možná na chvilku usnu a bude se mi zdát o volném dni. Když se vzbudím, zjistím, že ještě neskončil. Že mám pořád pár hodin k dobru. No dobrá. Láska za časů cholery čeká na přečtení i v čase koronaviru. Hlavně nesledovat zprávy.

Večer si dám trochu domácího kysaného zelí a štamprli slivovice, abych povzbudila svůj imunitní systém. Rozhodně se nechystám nikam ven. Budu se houpat ve svém starém křesle a snít si svůj sen o ideálním dni. Asi nebude o nicnedělání, ale o dělání toho, co mě baví a těší s těmi, které miluju. Budu mít na to celou neděličku. Nebude bonusová, ale březnová.

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Úklid pokračuje!gutentor-overlay

Úklid pokračuje!

Člověk, který vyjde z vězení, si prý se svou svobodou zpočátku neví rady. Je trochu ztracen. Podobně se cítím já,…
Zoufalá nebo úžasná?gutentor-overlay

Zoufalá nebo Úžasná?

Věrní čtenáři mého blogu si jistě vzpomenou, že původně jsem chtěla stránky Užaslá Bára, které by byly o nekonečném úžasu…
Nést svůj křížgutentor-overlay

Nést svůj kříž

Vzbudila jsem se uprostřed noci bolestí. To není nic příjemného a zná to každý z nás. První tři sekundy blaženého…
Ranní kávagutentor-overlay

Ranní káva

Každý z nás má své malé ranní rituály, které mu pomáhají začít den. Já, stejně jako miliony dalších, potřebuju kávu.
Jak vypadat úžasněgutentor-overlay

Jak vypadat úžasně

Dnešní mladé generaci se musí jedno nechat: umí se k tomu postavit. TÍM nemyslím něco tak povrchního jako je práce…
gutentor-overlay

Žehlení za drink

Při nedávném setkání s přáteli jsem slyšela od Habči zajímavou myšlenku. Nežehlí doma zadarmo.
Psychopati kolem násgutentor-overlay

Psychopati kolem nás

Mé životní číslo je 1. Slunce. Ze všech charakteristik čísla, které vypočítáte prostým součtem všech číslic ve vašem datu narození,…
Před malovánímgutentor-overlay

Před malováním

Jsou životní události, které rodinu spojují, jako sňatek nebo křtiny nebo pohřeb. Koupě nového domu. Pak jsou události, které mají…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*