7 nejlepších a netradičních stojanů na ručníky pro rok 2022

Ručníky v koupelně
Foto: Vyprodejpovleceni.cz

Pohodlné a pevné místo na zavěšení ručníků je základem pro udržení pořádku a čistoty v koupelně.

Věšáky na ručníky seženete v různých tvarech a velikostech, od nástěnných a volně stojících až po modely umístěné na dveře. Některé si můžete bez větších nákladů vyrobit i sami.

Ať již hledáte kompaktní věšák na ručníky do garsonky nebo držák na více ručníků, který se vejde do rodinné koupelny, myslete na to, kam jej umístíte. Věšák na ručníky má smysl instalovat do koupelny na takové místo, kde k němu budete mít okamžitý přístup při jeho použití.

V malé koupelně si vyberte nástěnný věšák na ručníky, který nebude zabírat drahocenný prostor na podlaze. Naopak v prostorné koupelně může být atraktivní volbou dekorativní volně stojící věšák, který poskytne vašim ručníkům dostatek prostoru pro sušení a větrání mezi jednotlivými použitími.

Zde je náš výběr nejlepších věšáků na ručníky pro rok 2022

Tipy na věšáky pro menší koupelnu

Prostor je tu vždy velkým oříškem. Ať už plánujete a zařizujete jakkoli, zdá se, že ho stále není dost. Pro menší koupelny jsou nástěnné věšáky na ručníky tedy ideální volbou. Zbaví vás jakéhokoli nepořádku na podlaze a dostanete nové možnosti úložného prostoru i designu. Jednou z možností je věšák na ručníky s policí. U těchto poliček využijete spodní část na ručníky, které používáte, zatímco vrchní část může obsahovat čisté ručníky.

Jako závěsné pak můžete použít přímo stojany k tomu určené nebo je možné zvolit netradiční stojan, který si sami vyrobíte. Pro kutily se nabízí použít jako nástěnný stojan na ručníky věšák na kalhoty určený do skříně nebo použít klasické madlové úchyty na ručníky jiným způsobem – umístit je na stěnu vertikálně a ručníky do nich dávat v  ruličkách.

Alternativou poliček na ručníky mohou být například bedničky, které natřete v dekoru koupelnových doplňků. Bedničky můžete nahradit také košíky zavěšenými na stěnu.

V menších koupelnách je možné využít věšáky na dveře, a to jak na vstupní, tak na dveře od sprchového koutu.

Stojany na ručníky pro větší koupelny

Pro větší koupelny mohou být perfektní volbou volně stojící věšáky na ručníky. Velkou výhodou je jejich instalace, při které není potřeba vrtat do zdi. Zatímco nástěnné varianty mohou ušetřit místo, stojan na ručníky je skvělý také na to, abyste zde nechali vyprané ručníky uschnout.

Police Scandishop ve skandinávskím stylu - police strom.
Foto: Scandishop.cz Police použitelná i do koupelny na ručníky nebo kosmetiku.

Jako neobvyklý stojan na ručníky lze využít i stojan na víno nebo policový systém ve tvaru stromu. Obě tato řešení mohou být skvělým designovým doplňkem pro vaši koupelnu. Do policového systému stromu uložíte nejen ručníky, ale i některé kosmetické doplňky nebo dekorace.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková, Vyprodejpovelceni.cz, Scandishop.cz

Foto: Scandishop.cz Pro větší koupelny mohou být perfektní volbou volně stojící věšáky na ručníky.

Další články z této rubriky

Křesla.gutentor-overlay

Jaký je nejobvyklejší kus nábytku?

nohdy řešíme design celého bytu nebo domu: od sedačky po koupelnu nebo bytové doplňky. Ovšem naopak málokdy řešíme jeden typ…
Microgreens.gutentor-overlay

Microgreens – zdravě v domácnosti

Už jste slyšeli o domácím pěstování zeleniny, tzv. microgreens? Jde přímo o celosvětový hit – pěstování mikrozeleniny. Tyto snadno rostoucí…
Jarní Poveleční, vyprodejpovelceni.czgutentor-overlay

Vytvořte si jaro v ložnici

Jarní počasí se začíná ozývat stále více a proniká i do našich domovů. Jak si připravit jarní atmosféru i v…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*