Debordelizace v praxi

Pavučina na staré kovové bráně.
Foto: Pixabay

Jednou za čas začnu s generálním úklidem. Vymetám pavučiny ze všech možných koutů, nekompromisně vyhazuju nebo nepotřebné daruji potřebným, vysypávám koš, třídím věci do složek a uklízím si je tam, kde je nikdo nenajde. Čtu si poštu a snažím se odpovídat důležitým nebo milým lidem (jsou to dvě množiny, které se neprotínají). Probírám se fotkama a většinu z nich ničím. Zavírám a otvírám okna, aniž bych je umývala. Ale nakonec přetřu alespoň klávesnici a obrazovku. Ano, uklízím si v počítači.

I když u toho sedím, pot se ze mne jen řine. Je to nekonečná, místy zábavná dřina. Na konci této strastiplné cesty mám na ploše novou fotku a tři složky, dvě pracovní a jednu soukromou, nazývanou od pradávna Moje tajemstvíčka. Vím, že to, co už nenajdu, nebudu potřebovat. Nebo se to vynoří někde z virtuálního světa, až mi to bude nejméně vhod. Je pryč polovina aplikací, které jsem nikdy v životě nepoužila. A mám tak prostor na další, které mě zaujmou, nadchnou, stáhnu si je, někdy i zaplatím. A pak je zase za čas vyhodím. Divný, divný svět. V těch šatech ze skutečné almary na neskutečné fotce jako almara vypadám. A žádná aplikace ze mě někoho jiného taky nevykouzlila. Vypadám pořád jako plus size modelka překrytá deseti různými filtry.

Nejšílenější na úklidu počítače je třídění mailů. Ani tady filtry tak úplně nepomáhají, protože přes všechny spamové koše mi v poště přistávají pořád nějaké nevyžádané nabídky, které nikdy nečtu. Jen když uklízím a potřebuju chvilku prokrastinace. Jeden z mailů mi nabízel tyto produkty. Pěkně pod sebou. Oči mi doslova přecházely, naštěstí byla v nabídce i sada pohyblivých očí ve zvláště velkém balení 700 ks. Dále to začalo by ještě zajímavější:

Ultrazvuková pomůcka proti štěkání

Návlek na penis B04102

Samozavlažovací kolík Juniper

Magnetická clona na auto proti mrazu

Exfoliační ponožky EP4 

Oboustranná taška na kolo s průzorem 

Likvidátor létajícího hmyzu

Dámský vibrátor Finoline

Plovací vesta pro psa 

Asi by se nám doma hodilo všechno, jen toho psa už nemáme. Naštěstí už dávno žádné zbytečné věci nekupuju. Protože čím více věcí máte, tím větší úklid vás čeká. Je to začarovaný kruh mezi světem virtuálním a skutečným, a nakonec z toho budete vždycky celí zpocení.

Závěr dne #299 zní: Až si uklidím doma a ve svém počítači, začnu uklízet i ve své hlavě. Tam podle mě všechen ten nepořádek a nesoulad začíná. Zatím jsem zjistila tyto závady, které bych mohla rozesílat mailem jako nevyžádaný spam nebo zoufalé volání o pomoc.

Plná paměťová karta

Zamrzání některých programů

Chybná instalace softwaru

Slabý zdroj

Nabořený ovladač

Pomalé stahování a nahrávání nových souborů

Zastaralá analogová mechanika

Problémy s vypínáním

Problémy se zapínáním

Opakující se hlášení o stavu nouze

Pro začátek se jdu vyresetovat a pak se uvidí. Kdybyste někdo věděli, co s tím, dejte mi určitě vědět!

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Zdroj: redakce – Barbora Janečková

Další články z této rubriky

Mladické nerozvážnostigutentor-overlay

Mladické nerozvážnosti

Když máte velký dům jako my, můžete schovávat velkou spoustu věcí. Nepotřebných je většina, uznávám, a také se snažím v…
Automatické psanígutentor-overlay

Automatické psaní

Dnes sedám před prázdnou stránku a píšu automatický text. Tedy nepřemýšlím, nedumám, nepřipravuju si žádné argumenty pro žádnou stranu, protože není téma, nejsou…
Úžasná Barčagutentor-overlay

Úžasná Barča

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Z hlubin minulosti se vynořují lidé, kteří mi říkají Barčo. A oslovují mě tak…
Příběhy s veselým koncem I.gutentor-overlay

Příběhy s veselým koncem I.

Začal listopad, můj nejméně oblíbený měsíc roku. Abych předešla obvyklým splínům, které se mě drží jako zlomyslná tma, rozhodla jsem se zavzpomínat…
Tisíc milgutentor-overlay

Tisíc mil

Jsem člověk, který strašně nerad plýtvá energií. V podstatě jedu v úsporném režimu a když je třeba, tak se hecnu…
Zamotaný příběh se jménygutentor-overlay

Zamotaný příběh se jmény

Kniha Svět Úžasné Báry je plná překvapení. Jedním z nich je zašmodrchaná historie kolem jmen autorek. Ve skutečnosti totiž knihu…
Proti srstigutentor-overlay

Proti srsti

Nemám ráda laskavý humor. Takovou tu „člověčinu“. Hlazení po srsti s blazeovaným úsměvem a vědomím, že dělám správnou věc.
Vím, že víš, že vímgutentor-overlay

Vím, že víš, že vím

Svůj blog považuji za svůj prostor pro své vlastní názory. Nepíšu na zakázku ani na přání, leda že by úplatek…

1 Comment

  1. Úžasná Báro, jste opravdu ÚŽASNÁ!
    Jsem na tom nejspíš podobně s talentem ke psaní, jen jsem se nedotlačila to zveřejňovat, píšu si tzv. do šuplíku. Takže Vám fandím a držím palce, ať vytrváte.
    Vaše příspěvky jsou čtivé a zábavné a i kdyby to bylo jen pro pár lidí, určitě to za to stojí!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*