Václav Kopta: Zlaté časy

recenze knihy Václav Kopta
Foto: Freepik

Václav Kopta (nar. 1965) oživuje každou neděli vzpomínky na zlaté časy ve stejnojmenném pořadu Českého rozhlasu Dvojka.

recenze knihy Václav Kopta

Zlaté časy

Václav Kopta

nakladatelství Radioservis

2022

112 stran

Posluchače vítá vyznáním: „Holky byly tenkrát hezčí a měly kratší sukně, v kinech běželo víc filmů, na které se vyplatilo vystát frontu a v písničkách se zpívalo o věcech, kterým jsme rozuměli a jejichž refrén jsme si zapamatovali už po prvním poslechu…“

Obálka knihy Václav Kopta zlaté časy
Foto: redakce Asenior.cz

Moderátor, herec, textař a muzikant si osobním kouzlem, optimismem i citlivým přístupem k druhým získal srdce mnoha posluchačů, kteří si s ním již po tři roky připomínají oblíbená šedesátá léta.

Výběr z více jak devíti set příběhů zachycuje i nová knížka, obohacená ilustracemi staršího bratra Václava Kopty, Jana. Ve dvaceti šesti krátkých příbězích popisuje autor více či méně dávné příběhy ze života své rodiny, přátel, kolegů i známých. Přestože ne vždy jde o „humorné scénky z natáčení“, jsou prostoupeny laskavostí, vnímavým porozuměním a s vtipným nadhledem gradují do výstižné pointy. Dozvíme se například, co životně důležitého se přihodilo na zámeckých schodech, Svatém Kopečku, při výletě na Hanžburek, jak dopadlo poetické odpoledne, co za sebou zanechala česká stopa v Alma-Atě a nechybí ani nedávný zážitek ze splněného dětského snu – řízení autobusu.

Václav Kopta má dar umění nevšedně vypravovat o zásadních i zdánlivě obyčejných příhodách, v nichž s úsměvem odhaluje svoje slabosti, anebo trapasy, které se mohou přihodit každému, o to je nám bližší. Knížka příjemného formátu potěší každého bez ohledu na věk. Navozuje příjemný pocit a účinkuje, stejně jako humor, coby ozdravný lék.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková,

Text: Dana Vondrášková https://www.radioteka.cz/detail/crobook-792917-vaclav-kopta-zlate-casy, www.knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*