Tři báječné vánoční knihy

Tři báječné vánoční knihy
Foto: Freepik

Od spisovatelky Jitky Saniové

Oblíbená a sympatická spisovatelka Jitka Saniová (nar. 1969) miluje psaní knih, fotografování, stejně jako přírodu a zvířata, jimž pomáhá a podporuje jejich ochranu. Zabývá se také astrologií a spirituálními tématy. Přispívá do dětských, ženských a ezoterických časopisů.

Nejkrásnější vánoční dárek
Foto: se souhlasem Albatros Media, a. s.

Nastává pohádkově podmanivý zimní čas. To už ví i lišák Jonáš, jakmile ho na čeníšku zastudí první sněhová vločka. V tajemné vánoční době, plné kouzel, prožívají s kamarádem skřítkem Filípkem velké dobrodružství. Čeká je napínavé pátrání po těch nejkrásnějších vánočních dárcích. Pomáhají jim také děti Janička s Honzíkem. Přidají se i další kamarádi – strašidlo Béďa, čarodějka Zlobivka i vzdělaný a moudrý elf Knihomír.

Pro každého musí najít přesně to, co mu udělá největší radost – pro sýkorky zrníčka, ochotnou paní knihovnici potěší knížky a medvědy zase voňavý a lahodný sladký med. Nesmí se zapomenout ani na starou paní Kořínkovou… Když všichni dají hlavy dohromady, nápadů bude dost. Během putování ke kouzelné Měsíční kmotřičce nebo s bílým drakem v Cesmínové říši i v legeračním Ťuťulandu pochopí, že nejcennější dárek bude v něčem jiném.

Malé čtenáře čeká na konci knihy malé překvapení, v němž bude prozrazeno, proč je v ní namalovaná andělská lucernička. Půvabnou pohádku pro děti od sedmi let ilustrovala Renáta Ficková.

Jak se peče vánoční láska
Foto: se souhlasem Albatros Media, a. s.

Svěží čerstvý sníh pokryl vše kolem a domy i stromy dostaly nové sněhové čepice. Z bílé nadílky se nejvíc radují děti. Hned vytáhly sáňky, aby si užily veselé jízdy, a těší se také na stavění sněhuláků, stejně jako malý Filípek se skřítkem Karlíkem, kočičkou Vanilkou a pejskem. Sněhulák se jim náramně povedl. Jen přemýšlejí, kde seženou hrnec, který mu chtějí dát na hlavu místo klobouku. Když v tom k nim nečekaně sněhulák promluví, aby řekl své přání.

Kamarádi pak zavítají do oblíbeného pekařství dědy Matyáška, který před vánočními svátky neví, kam dřív skočit. Naštěstí mu vypomáhají další pomocníci, mezi nimi i skřítci, víly nebo neposední čertíci. Starý pekař jim vypráví kouzelné pohádky, a tak jim v provoněném pekařství jde práce hezky od ruky a rychle přibývá různých vánočních dobrot. Něžné víly, jak prozrazuje jedna z nich, Irenka, pomáhají při pečení medvědích tlapek a druhá, Jiřinka, ukazuje na dózičku – „Do skořice vkládáme vílím kouzlem radost.“ Další víla Karlička nadšeně zvolá, že do cukru, jímž cukroví posypávají, vmíchají i vůni vánočních zázraků. Užijte si s nimi také krásné a radostné chvíle adventního pečení.

Knihu pro děti od čtyř let ilustrovala Alena Kadavá.

Vánoční výlet do neznáma
Foto: se souhlasem Albatros Media, a. s.

Mladá Lucie se připravuje na nečekanou služební cestu do Anglie. Spolu s ní jede i kolegyně a kamarádka Káťa, již zajímá esoterika a věci mezi nebem a zemí. Je to jejich první společná zahraniční „služebka“. Lucie je plna vzrušeného očekávání, co na ni v dosud neznámém světě čeká. V mysli má poslední slova tatínka, který ji odvezl na letiště, i maminčino loučení, když ji ještě naposledy napekla vánoční cukroví. Vzpomíná i na Tomáše, na chvíle jiskření i pocit, že je jim spolu dobře. Až se vrátí, doufá, že se jejich vztah bude rozvíjet dál.

V letadle s nimi cestuje uhrančivá, tajemná saxofonistka, s níž hned zapředou rozhovor. Překvapí je důvod, proč od jisté doby pravidelně cestuje do Londýna i to, když jim řekne, že až se potřetí potkají, prozradí své jméno a vše, co o ní budou chtít vědět. „Je krásná, přitažlivá, sympatická, ale divná“, myslí si kamarádky. Zakrátko letadlo přistává a společné chvíle s neznámou končí. Vítá je Londýn ve sváteční vánoční atmosféře. Sotva se ubytují v hotelu a Lucka otevře cestovní kabelu, ztuhne překvapením… Není jediné, které ji ještě čeká. Potká dávnou lásku a bude intenzivně prožívat kouzelné vánoční chvíle s rodinou a svými přáteli.

Romantický vánoční příběh pro dívky a ženy ilustrovala Dagmar Syslová.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, Albatrosmedia.cz

Další články z této rubriky

Půlstoletí s Cimrmanemgutentor-overlay

Půlstoletí s Cimrmanem

Proslulé divadlo Járy Cimrmana milují generace diváků. U příležitosti svého padesátiletého výročí se představuje i ze strany za oponou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*