Příprava nohou na dovolenou

Příprava nohou na dovolenou
Foto: Pixabay

Ještě vás čeká letošní dovolená? A bude to pláž? U moře, u jezera, u rybníka, kdekoliv?

Přestože tvoří nohy téměř čtvrtinu našich kostí, 18 % kloubů a 6 % svalů, při úvahách o zdraví a údržbě našeho těla se často zanedbávají a zapomíná se na ně. Léto je v plném proudu a s trochou jednoduché péče mohou být vaše nohy připravené, kdykoli vás bude lákat sluníčko.

Stejně jako je prvním krokem při malování obrazu příprava čistého plátna, zkrášlování nohou začíná základními hygienickými opatřeními. Dlouhé namočení do teplé vody uvolní odumřelou kůži a peeling nohou zbaví povrch šupinatých buněk. Zkuste si každý den nohy třít pemzou, abyste odstranili ztvrdlé mozoly, zejména na patách. Na čisté a osušené nohy potom přidejte hutný hydratační krém.

Dbejte na detaily  

Kromě základních věcí si můžete vybrat z řady dalších kroků, které vaše nohy a prsty připraví na pláž:

1. Zastřihněte nehty na nohou: Použijte nůžky na nehty a zastřihněte nehet rovně po celé délce, přičemž kopírujte i jeho obrys. Nestříhejte příliš nakrátko nebo dolů v rozích, což může vést k bolestivým a nevzhledným zarostlým nehtům.

 2. Vyberte si lak, který „dýchá“: Pedikúra v salonu je skvělá, ale téměř stejně snadné je nanést si vybraný lak na nehty ve vlastní koupelně a připravit tak prsty na jejich letní debut. Bonusové body získáte za použití „prodyšných“ verzí laků na nehty, které propouštějí kyslík, což může pomoci udržet nehty zdravější.

 3. Vyzkoušejte masáž: Po zimě strávené v botách a tvrdé obuvi vaše nohy vždy „probudí“ masáž nohou, která zlepší krevní oběh a zmírní tlak na těžce opotřebovaná místa. Můžete si dopřát masáž chodidel po dobu 5 nebo 10 minut a přidat teplý kokosový olej nebo oblíbený hydratační krém, aby se vaše nohy cítily skvěle.

 4. A kupte si nové sandály, pokud jsou ty vaše opotřebené nebo chodíte v žabkách. Místo žabek, které nenabízejí téměř žádnou oporu, se poohlédněte po sandálech s dostatečnou podporou klenby a s polstrovanou podrážkou, která vydrží všechny venkovní aktivity.

Rebecca Sklar, fyzioterapeut

Zdroj: redakce – Milan Dobrovský, web thirdage.com

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*