Paula Brackston: Krámek se starožitnostmi

Paula Brackston: Krámek se starožitnostmi
Foto: Pixabay

Příběh, kde se prolíná magie s romantikou, současnost s dávnou minulostí.

Paula Brackston: Krámek se starožitnostmi
Foto: Pixabay

Životní změna přivede Xanthé a její mámu Flóru do historického městečka Marlborough. Obě ženy milují a rozumí starožitnostem, jejich láska k nim je po rozvodu Flóry s manželem přiměje koupit obchod se starožitnostmi a odejít z Londýna.

Flóra má cit pro oživení starožitných věcí, je ale dost nemocná. Xanthé má zase dar, že umí s některými starožitnostmi „mluvit“, dokáže naslouchat jejich minulosti a příběhům, slyší, jak zpívají.

Při hledání zboží do nového krámku vydraží Xanthé s mámou stříbrný chatelain, viktoriánský přívěsek na opasek. Chatelain k ní zpívá. Ke všemu je v novém domě duch, který po ní chce, aby zachránila život jeho dceři. Postupně se snaží proto naslouchat a porozumět příběhu z dávné doby. Chce pomoct dívce a stane se neskutečné, chatelain a kůlna na zahradě nového domova ji zavedou do 17.století.

Jestli se Xanthé podaří zachránit mladou dívku a zároveň tak ochránit vlastní matku, jestli dokáže zpřetrhat pouta s minulostí a vrátit se do současnosti, to vše zjistí čtenář až v samém závěru tohoto historického románu.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, Knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Půlstoletí s Cimrmanemgutentor-overlay

Půlstoletí s Cimrmanem

Proslulé divadlo Járy Cimrmana milují generace diváků. U příležitosti svého padesátiletého výročí se představuje i ze strany za oponou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*