Nový trend v bydlení pro rok 2021: mobilheimy

Mobilheim
Foto: Pixabay

Minulý rok nás nepustil na zahraniční dovolené, a proto mnoho lidí řešilo nejen vlastní bydlení, ale i kam by se dalo jet za odpočinkem. Přechodné bydlení a chaty začaly hrát velkou roli. A nabízí se jedno dobré řešení, kterým jsou právě mobilheimy. Byli jsme si prohlédnout mobilheimy v Mackovicích, kde jich mají celou řadu, a měli jsme dobré reference, že tam dokáží i správně poradit. Potvrdilo se to. Trendem jsou prý jak mobilní domy v klasickém stylu, tak ty moderní. Využívají se ať již jako domek pro návštěvu k novému designovému bydlení, tak u klasického stylu třeba na zahradu.

Mobilheimy mohou být obrovské karavany s tažným zařízením ISO 50, kovovým podvozkem a nápravou pro manipulaci na pozemku. Mohou mít ovšem i podobu moderního domku, který postavíte na předem připravenou část pozemku.

Přepravy se bát nemusíte – takový mobilheim vám přiveze nákladní vůz a finální instalaci na pozemku lze provést třeba terénním vozem nebo traktorem. Velkou výhodou je, že mobilheim můžete začít okamžitě používat, protože v ceně je i kompletní vybavení domu. Odpadá tedy shánění staršího nábytku na chalupu, vše je už pěkně sladěno v interiéru a rovnou připraveno k použití.

Překvapilo nás, že cena těchto mobilní domů začíná už na 200 000 Kč, čekali jsme, že i běžný základ bude dražší.

V šířkách 3–4 metry, délkách 7–13 metrů, v dispozicích 2–4 + kk si představte útulně vybavené a výborně vyřešené obývací pokoje, jídelní kouty, kuchyně s vybavením, ložnice a pokoje pro vaše děti. Nechybí samozřejmě ani koupelny se sprchovými kouty nebo i vanami, ani WC. Modelů a variant je spousta.

Interiér mobilheimu.
Foto: Mobilheimy.eu. Jídelní kout je součástí kuchyně.
Kuchyňský kout v mobilheimu.
Foto: Mobilheimy.eu. Kuchyňský kout vč. praktického vybavení.
Obývací pokoj v mobilheimu.
Foto: Mobilheimy.eu. Útulný obývací pokoj.
Přeprava mobilheimů.
Foto: Mobilheimy.eu. Přeprava na speciálním valníku

Přímo v Mackovicích se nám věnoval specialista na tyto mobilheimy, který nám řekl, že zájem o mobilní domy panuje napříč celou republikou, dopravují je prý snad úplně všude. Podělil se i o historky s dopravou na různá krkolomná místa, kam bylo potřeba objednaný mobilní dům přepravit. Těžko bychom asi našli firmu, která má s přepravou a správným usazením mobilních domů tolik zkušeností.

Řekl nám, že mobilní dům lze vybrat z celé nabídky na internetu, ale většina zájemců pak stejně dorazí do Mackovic, aby si prohlédla jednotlivé možnosti nebo se ujistila, že papírové předpoklady se potvrzují i ve skutečnosti.

Říkali jsme si, že prohlídkou mackovické nabídky strávíme tak hodinku, ale zaujalo nás tolik věcí, že jsme prohlídce věnovali celé dopoledne. Mají zde víc než 70 mobilheimů.

Tip redakce: Pokud tedy vybíráte mobilní dům k odpočinku nebo na přechodné bydlení, určitě si plánujte na prohlídku více času než my, je na co se dívat!

Zdroj: www.mobilheimy.eu

Další články z této rubriky

Z manažera kovářemgutentor-overlay

Z manažera kovářem

Nedaleko Klatov v obci Mlýnec najdete kovářství, které plní sny. Komu? Všem, kteří touží po kvalitně zpracovaném uměleckořemeslném kousku do exteriéru…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*