Jaclyn Dunneová: Mysl. Tělo. Zázrak.

Mysl. Tělo. Zázrak
Foto: Pixabay

Jaclyn Dunneová se díky poznatkům celostní medicíny a holistického životního stylu vyléčila z nebezpečného autoimunitního onemocnění, když lékařská medikace stále nepomáhala.

Jaclyn Dunneová: Mysl. Tělo. Zázrak
Foto: se souhlasem nakladatelství Práh

V minulosti nebylo pro Jaclyn Dunneovou zdraví prioritou. Stresové situace, nezdravé stravovací návyky, pracovní zátěž a psychická nepohoda se časem projevily v autoimunitním onemocnění. Když se nemoc navzdory léčbě stále zhoršovala, rozhodla se převzít osobní zodpovědnost za své zdraví. Během deseti let, kdy byla v péči lékařů, jí žádný neporadil, jak posílit imunitní systém, ani neposkytl rady ke změně životního stylu a stravy. Začala proto obě témata studovat včetně problematiky střevního mikrobiomu a důležitosti zdraví střev, když zjistila, že „v trávicím ústrojí je obsaženo 80 % našeho imunitního systému.“ Jako o těle platí, že zdraví je v našich střevech, pak o mysli, že zdravý duch podporuje zdravé tělo. Přitom vědecké výzkumy potvrzují, že více jak dvě třetiny našich myšlenek jsou negativní nebo plné strachu a obav. Přitom 85 % věcí, jichž se obáváme, se nikdy nestane. Proto radí posilovat pozitivní přístup a varovat se lidí, kteří jsou plni kritiky. Cituje slova Buddhy: „Vše, co jsme, je výsledkem našich myšlenek. Mysl je vším. Stáváme s tím, na co myslíme.“

Dunneová se proto soustřeďuje v knize na tři jednoduché kroky, které se jí osvědčily a uzdravily ji z chronického onemocnění. „Správnou stravou, snížením stresu a hladiny toxinů jsem dosáhla toho, že injekce vitaminu B12 již několik let nepotřebuji.“ Ve své přínosné knize čtivě seznamuje s principy zdravých holistických návyků a každodenní činnosti, které mohou zázračně proměnit naši mysl a tělo. Své osobní zkušenosti při uzdravování doplňuje vědeckými poznatky, lékařskými výzkumy.

Soustřeďuje se na dvě nejdůležitější oblasti, jimž je třeba věnovat každodenní péči a pozornost: zdraví mysli a těla.

V části zaměřené na mysl nabízí afirmace, které motivují a povzbuzují sebevědomí. Učí rozvíjet vděčnost, díky níž se zbavíme hněvu i apatie, pomůže při depresi i omezit negativní myšlenky a zvýšit své vibrace. Poskytuje rady k meditaci a vizualizaci. Upozorňuje, že k sobě přitahujeme svými vibracemi situace i lidi „na stejné vlně“, a to jak v kladném, tak záporném významu. Povzbuzuje, abychom si věřili a rozvíjeli vše dobré, co v nás je. U každé kapitoly jsou jednoduché úkoly, které pomohou upevnit nabyté znalosti.

Druhá část knihy je věnována péči o tělesné zdraví, boji se záněty, péči o zdravá střeva, snížení toxické zátěže i množství cukru ve stravě, správné přípravě a plánování jídelníčku s konkrétními tipy stravy včetně vzorového týdenního jídelníčku. Nechybí ani cviky na doma k rychlému spalování kalorií.

Všechny způsoby podporující fyzické i duševní zdraví sama vyzkoušela a dělí se o ně jak v této výborné knize, tak také v programu Mind and Body Detox, který od roku 2014, kdy ho založila, pomohl mnoha lidem k uzdravení i harmonickému, šťastnému životu.

„Odhodlejte se k činům, věřte si a konejte zázraky. Svět čeká na vaše lepší já.“

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, Prah.cz

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.
Nastartujte svou štítnou žlázugutentor-overlay

Nastartujte svou štítnou žlázu

Mgr. Hannah Hauserová je uznávanou odbornicí nutričních a metabolických věd i nemocí štítné žlázy, jimiž sama trpěla.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*