Erika Pilátová: Uvařeno jednoduše a chutně

Erika Pilátová: Uvařeno jednoduše a chutně
Foto: Pixabay

Erika Pilátová (nar. 1972) vydává po úspěšné kuchařce Mám napečeno další pro ty, kteří dávají přednost mistrným klasickým jídlům, stejně jako autorka a její rodina s přáteli. Nabízí v ní jedenasedmdesát snadných, rychlých a levných receptů chutných jídel, které zvládnete i bez předchozích zkušeností.

Erika Pilátová: Uvařeno jednoduše a chutně
Foto: se svolením nakladatelství Euromedia Group, a. s.

„Vařím a peču pro chuť, pro oko a s láskou,” říká Erika Pilátová a potvrzuje to i její čtvrtá kuchařka s jednoduchými návody na přípravu výborných jídel, která rádi zařadíte do svého jídelníčku.

Díky inspirativní kuchařce budete vařit a péct kreativně. I s několika málo surovinami vykouzlíte jídlo, nad kterým se budou sbíhat sliny. Recepty doprovázené barevnými fotografiemi jsou rozděleny do oddílů Polévka je grunt, Co dům dal, Z jednoho hrnce, Bez masa, Maso bude a Slané pečení.

Z pestré nabídky lákavě připravených receptů si vybere každý. Pokud jde o polévky, lze zvolit hutnější a výživné, třeba čočkovou, mrkvovou, pikantní fazolačku s čipetkami, květákový krém nebo lehkou letní zeleninovou polévku s vejci či osvěžující studenou z červené řepy a kefíru.

Rychle lze připravit také voňavou pikantní delikatesu – kuřecí paštiku, která je skvělá na opečených toustech. K osvědčeným dobrotám patří i špagety s rajčatovou omáčkou a slaninou, halušky se zakysanou smetanou, těstoviny v nápaditých úpravách se zeleninou, balkánským sýrem, sušenými rajčaty anebo noky se špenátem a slaninou či pikantní tarhoňa s houbami.

Pokud rádi vaříte z jednoho hrnce, vyzkoušejte kuřecí v různých variantách – jako závitky s batáty, plněná prsa, paličky s medem a hořčicí anebo stehna s jablky. Velice chutná je i musaka. Z masitých pokrmů zaujme sekaná s cuketou, krkovice s bylinkami, kotlety s rajčaty, kuře na paprice a další pochoutky. A co upéct jako chutnou tečku nakonec? Třeba výborný cibulový nebo dýňový koláč s ricottou, tuňákem nebo s červenou řepou, houbové koláčky a další nápadité lahodné pokrmy, které budou chutnat.

Pro snadné vyhledávání receptů je kromě obsahu uveden také přehledný rejstřík.

Pokud rádi vaříte chutně a přitom jednoduše, oceníte novou kuchařku s množstvím barevných fotografií, jež vám bude nápaditým pomocníkem.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), euromedia.cz

Další články z této rubriky

Rotraut Susanne Bernerová: Důmgutentor-overlay

Rotraut Susanne Bernerová: Dům

Cenami ověnčená německá malířka Rotraut Susanne Bernerová (nar. 1948 ve Stuttgartu) patří k nejuznávanějším a nejoblíbenějším ilustrátorům dětských knih v…
Sestry pod vycházejícím sluncemgutentor-overlay

Sestry pod vycházejícím sluncem

Heather Morrisovou z Nového Zélandu přitahují silné příběhy pozoruhodných lidí, kteří v životě projevili odvahu překonávat mezní situace. Vydala o…
Každý den je Valentýngutentor-overlay

Každý den je Valentýn

Nová kniha Anety Kollerové Maškové Každý den je Valentýn slibuje čtenářům humorný a něžný příběh, jehož hlavním motivem je láska.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*