Blanka Malá: Láska ve špičce italské boty

Blanka Malá: Láska ve špičce italské boty
Foto: Pixabay

Blanka Malá (nar. 1965), bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové, vydala svoji první knihu, v níž se vyznává z obdivu k Itálii, kde potkala osudovou lásku a zároveň se jí tu vyplnilo životní přání. Přitažlivě a s osvěžující dávkou humoru vypráví své zážitky, zkušenosti i niterné pocity v jedinečném osobním příběhu, jímž chce povzbudit čtenářky, aby ani ve zralém věku neváhaly jít za svým snem.

Blanka Malá: Láska ve špičce italské boty
Foto: se souhlasem nakladatelství Kazda

Blanka Malá byla od malička temperamentní, zvídavá. Švihadlo jí posloužilo už tehdy jako mikrofon, s nímž zkoušela svá první vystoupení, v nichž o pár let později vynikala jako moderátorka Českého rozhlasu. Další touha – vidět moře – se jí splnila v pětadvaceti letech při návštěvě Itálie, která ji okouzlila natolik, že zatoužila zde jednou žít. „Když jsem poprvé přijela, líbili se mi lidé, jejich gesta, mentalita, najednou jako bych našla stejný druh.“

Aby se vzpamatovala ze stresu kolem rozvodu, odjela do Kalábrie. Navštívila městečko Tropea, nacházející se ve „špičce italské boty“, a prožila tam několik nádherných dnů.

Domů se vrátila odpočatá, plná krásných vzpomínek na milovanou zemi i na Agostina, s nímž se tu seznámila. Bylo mu třicet šest let, jí o sedmnáct více a příliš nevěřila, že by takový vztah mohl mít budoucnost. Čas zkoušek a dalších setkání však ukázal, že k sobě patří. Blanka našla i lásku k sobě, kterou v té době postrádala. V Itálii dokázala žít naplno, mít se ráda a plnit si své sny. V této zemi byla šťastná. Poznala nejen velký smysl Italů pro rodinu, ale také že „Ital se narodil nejspíš proto, aby se ženy cítily opravdu ženami. Jen Ital vám každý den bude říkat, jak jste krásná, okouzlující a dokonalá.“

Jak se pravdivý, ne vždy jednoduchý, a přesto obdivuhodný Blančin příběh vyvíjel a zda se jí vyplnilo přání, které přidala k těm, jež lidé napsali na lísteček, aby se za ně v kostele modlili, se dozvíte v její úspěšné knize. Číst ji je tak příjemné a milé, jako setkání s nejlepší kamarádkou u skvělého italského jídla a vína. Její autorka ihned strhne nadšeným vyprávěním, plným nového poznávání, důvěrných zážitků i trefných vtipných postřehů.

Blanka Malá: Láska ve špičce italské boty
Foto poskytlo nakladatelství Kazda

Je také o tom, že věk nemusí bránit naplnění ideálů, jak dokazuje Blančin příběh. Psaní pro ni bylo zároveň terapií, díky níž mohla některé věci pochopit, odpustit a přijmout. Potřebovala se znovu najít, a to se jí podařilo na neutrálním místě v Itálii. „Byla to potrava pro duši a láska byla velkou přidanou. Srdce nemá vrásky a láska vás může potkat v pozdějším věku“, říká a s otevřenou upřímností sdílí svůj příběh.

Blanka Malá: Láska ve špičce italské boty
Foto poskytlo nakladatelství Kazda

Kniha s ilustracemi Kristýny Frankové je obohacena o typické a oblíbené italské, zejména kalábrijské recepty, které Blanka Malá ráda vaří. Jsou z čerstvých surovin, brzy hotové a velice lahodné.

Blanka Malá: Láska ve špičce italské boty
Foto poskytlo nakladatelství Kazda

Autorka plánuje vydat také audioverzi knihy, již sama namluví, a také další pokračování. Máme se tedy nač těšit!

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), knihykazda.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Babské rady ze života

Herečka a rozhlasová moderátorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová sepsala nový díl oblíbených Babských rad ze života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*