5 tipů na letní výlety s dětmi

5 tipů na letní výlety s dětmi
Foto: Freepik

Zabavit vnoučata na prázdninách u babičky může být někdy oříšek. Prvních pár dní si neposedové vystačí jen s vaší přítomností, ale při delším pobytu se hodí mít v záloze nějaký výlet.

Kam vyrazit, aby vás to fyzicky a finančně nevyčerpalo a děti byly v sedmém nebi?

Medvědárium v Berouně

Na Městské hoře v Berouně dodnes bydlí dva ze tří medvědů, které proslavil večerníček Václava Chaloupka Méďové. Mají tu tři ložnice, přípravnu krmiva a rozlehlý výběh. Až děti přestane bavit pozorovat roztomilé chlupáče, můžete se zastavit na nedalekém hřišti, pohrát si a občerstvit se.

Zdroj YouTube: Medvědárium v Berouně

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK

Nejznámější pražská botanická zahrada leží v Troji a míří do ní davy návštěvníků. Kdo si chce užít trochu klidu, upřednostní botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, která je jen kousek od Karlova náměstí. Můžete si koupit vstupenky na komentované prohlídky skleníků, ale také si úplně zdarma projít venkovní expozice, kde jsou rostliny z celého světa, i přilehlý geopark. Pro zvídavé starší děti je tento výlet šitý přímo na míru.

Zdroj: YouTube Botanická zahrada Praha

Hvězdárna v Ondřejově

Asi 30 km od Prahy, v obci Ondřejov, se nachází malebná hvězdárna. Zajít sem můžete od dubna do října každý víkend na komentovanou prohlídku, případně si kdykoliv prohlédnout venkovní areál. Mimo to zde pořádají akce pro veřejnost, nyní až do konce září 2022 probíhá výstava astronomických fotografií. Návštěva interiérů hvězdárny se nedoporučuje dětem mladším 5 let.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

V chráněné krajinné oblasti Jeseníky najdete jeden ze 7 divů České republiky, nejvýkonnější přečerpávací vodní elektrárnu v ČR. Kvůli umístění v CHKO je řada jejích částí umístěna pod zemí a ostatní jsou citlivě začleněny do přírody. Exkurze tu pořádají každý den, jen je potřeba se na ně předem objednat prostřednictvím webu.

ZOO Zlín

I když je pražská zoologická zahrada nejznámější, ta zlínská je snad ještě krásnější. Zvířata tu běhají v rozlehlém bioparku, jednotlivé areály jsou členěny dle kontinentů a zahrada je tak rozlehlá, že ji s dětmi za celý den ani nestihnete projít. Nejspíš se totiž minimálně na pár desítek minut uvelebíte v některé z heren pod širým nebem.

Zdroj: redakce – Petra Matějková (autorské dílo)

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*