Soužití nedělitelné dvěma

Soužití nedělitelné dvěma
Foto: Pixabay

Životní zkušenost mi velí, že na dovolenou, přátelství či soužití jsou 3 osoby nevhodné. Vždycky budou dva proti jednomu, ať už se poměr sil přelévá mezi vznikajícími a zanikajícími dvojicemi spojenců jakkoliv spravedlivě. My jsme tři i v rodině a věřte mi, že vím, o čem mluvím, respektive píšu. Nejsem žádná bláznivka ujíždějící na horoskopech v ženských časopisech, ale jsem přesvědčena o tom, že znamení zvěrokruhu prostě lidi determinují, ať už tomu věří nebo nevěří.

Soužití Býka s Rakem je prý v mnoha ohledech výborné, souhlasím. Soužití Býka se dvěma Raky je občas k zbláznění. Ani nemusíte hádat, která dvojice drží spolu a dělá věci způsobem, který je pro mne tím červeným hadrem před očima. Vím naprosto přesně, co znamená Rak – opačák. Všechno dělají opačně, než bych si přála, chtěla nebo potřebovala. Nesnáším stereotyp, ale mám ráda v životě řád. Jsem vychována k tomu, že v poledne se obědvá a že je normální jíst společně. Ne tak Raci, ti prostě přijdou ke stolu v naprosto neurčenou hodinu s údivem, že já už jsem jedla. No jasně že jsem jedla! Nehodlám stát u plotny celý den a vyhlížet je z okna, kdy se jim uráčí vrátit se domů.

Stejně tak si jdou lehnout přesně v době, kdy k nám má dorazit návštěva. Vypravují se kamkoliv dvakrát tak dlouhou dobu a kdybych sečetla ty minuty marného čekání, došla bych nejméně k měsíci pročekaného života. Schopnost time managementu považuji v životě za vyjádření empatie a úcty k druhým, aby na mne nemuseli čekat, měnit plány a všechno šlo podle dohody.

Když je někdo rozený loudal, nepřevychováte ho, kdybyste se přetrhli. Myslím, že orangutan by to pochopil na druhý pokus, ale Raci mají svůj svět. A hlavně své vnímání časoprostoru.

Jedinou výjimkou, kdy můj muž vykazuje známky stresu z opoždění, je, když jede na tenis. Dorazí z práce na poslední chvíli, všechno lítá kolem, a i kdybych zrovna umírala, nemohl by se zastavit. „Jsem napsaný. Neměli by jak hrát. Co na tom nechápeš?“ Ptá se mě, když se mu snažím něco naléhavého říct nebo ho o deset sekund zdržet. No jistě, museli by hrát čtyřhru ve třech, a to rozhodně nemůžu dopustit. To naprosto chápu, že to nejde. Byli by dva na jednoho, a to je k nesnesení.

Závěr dne s pořadovým číslem #342 zní: Hledejte si pro život skupiny dělitelné dvěma, ať už jsou jejich členové narozeni v jakémkoliv znamení.

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková,www.uzasnabara.cz

Tenová raketa a míček
Foto: Unsplash

Další články z této rubriky

Romeo a tři Julie III.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – výlet

Když jsme ráno odjížděli serpentýnami z Corniglie napřed dlouho nahoru a potom dlouho dolů na pobřeží, modlili jsme se v…
Romeo a tři Julie II.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – už neprší

Hybaj rovno! To je heslo dnešního druhého dne výpravy Jarda Tour, cestovní společnosti pro vyvolené a zvláště otrlé jedince.
Romeo a tři Julie I.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – celý den v autě

Velikonoční svátky trávím letos mimo domov. Žádný jarní úklid, pečení, vaření, zdobení, obsluha koledníků. Odjíždím s Jarda Tour do Itálie.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*