#112 Úžasný Bár

Ručně psané dopisy, dvě tužky a guma na gumování.
Foto: Pixabay

Pokaždé, když chci poslat odkaz na svůj blog nějakému muži, mám obavy, že bude blog vnímat jako psaní o ženách pro ženy. Jako příběhy čtenářek v časopise Vlasta. Akorát že ta čtenářka bude zároveň autorka. Ale proč by si muži neměli přečíst o tom, po čem ženy touží a o čem přemýšlejí? Vždyť ze znalosti tajemných zákoutí ženské mysli mohou přece profitovat?

Můj muž tento blog nečte, ale u něj jde o pud sebezáchovy. Jako správný Rak chce vydržet ve vztahu, který si v mladické nerozvážnosti zvolil jako ten jediný na celý život. A on také nepotřebuje zkoumat žádná má zákoutí, zná je až příliš dobře. Také moc dobře ví, že se svými názory na náš společný život se rozhodně svěřuji hlavně jemu, mamince a svému deníčku. Blog je veřejné přemítání o obecných tématech. Ne praní špinavého prádla z našeho soukromí. Ovšem ta ostražitost z jeho strany ohledně blogu není tak úplně nepochopitelná. I obecná témata se někdy nejlépe vysvětlují na konkrétním, exemplárním příkladu.

Chápu, že blog o boji se zvětšující se prostatou asi taky nebude mít moc čtenářek. Ale měl by mít. Protože mužský a ženský svět jsou propojené nádoby. Někdy raději urputně trváme na svých předsudcích a názorech, než bychom se jen pokusili (a to měkké i znamená, že my všichni bez ohledu na pohlaví) nahlédnout do deníčku protistrany.

Podtitul tohoto mého projektu zní: V každém z vás je Úžasná Bára, na jméně nezáleží. Dodávám, že nezáleží ani na pohlaví. Klidně můžete být Úžasný Bár.

Na obsahu záleží taky, ale dnes mi jde hlavně o gramatiku. Chci poslat odkaz na blog Viktorovi, svému učiteli pravopisu. Už jako matku malého dítěte a člověka, který se psaním živil, mě a všechny mé milé spolužáky z žurnalistiky vrátil pomyslně zpátky na základní školu. Psali jsme pravopisné testy na měkké i a tvrdé y tak dlouho, až jsme sami jako tvrdé y vypadali. Myslela jsem si, že vládnu českým jazykem obstojně a bezchybně, ale vyvedl mě z omylu. Ryba vyza, vlys na fasádě domu, matčino objetí. Bylo snadné stát se obětí své pýchy. Ale vytrvali jsme a já mohu potvrdit, že z tohoto pravopisného drilu těžím dodnes. Hance S. vděčím za svou touhu myšlenky formulovat a Viktorovi J. za to, že ta slohová cvičení splňují pravidla českého pravopisu i bez automatických oprav Wordu.

Hanka i Viktor mi v životě zůstali už napořád, stejně jako jejich nekompromisní nároky na mé vzdělání. Svitla naděje, že by se tito dva výjimeční lidé mohli v blízké budoucnosti potkat. Jestli k tomuto Velkému třesku dojde, napíšu o tom bezchybnou slohovku jen pro vás, moji milí, trpěliví, laskaví čtenáři obého pohlaví.

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Romeo a tři Julie III.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – výlet

Když jsme ráno odjížděli serpentýnami z Corniglie napřed dlouho nahoru a potom dlouho dolů na pobřeží, modlili jsme se v…
Romeo a tři Julie II.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – už neprší

Hybaj rovno! To je heslo dnešního druhého dne výpravy Jarda Tour, cestovní společnosti pro vyvolené a zvláště otrlé jedince.
Romeo a tři Julie I.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – celý den v autě

Velikonoční svátky trávím letos mimo domov. Žádný jarní úklid, pečení, vaření, zdobení, obsluha koledníků. Odjíždím s Jarda Tour do Itálie.
Zachraňte Úžasnou Báru VI.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru VI.

Po čem se mi bude stýskat po odjezdu z Prahy? Po přehršli možností, kam jít, co vidět a co zažít.
Zachraňte Úžasnou Báru V.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru V.

Smetana, nebo Dvořák? Pro mě vždycky Antonín Dvořák. Vždycky. Ale musím říct, že v průběhu svého pražského macerování v kultuře…
Zachraňte Úžasnou Báru IV.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru IV.

Tak jsem se dnes chystala do divadla, které je na programu až zítra. Naštěstí jsem to zjistila včas, když jsem…
Zachraňte Úžasnou Báru III.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru III.

To si tak sedíte ve žlutém ušáku ve své dočasné laskavé pražské rezidenci, pracujete a za oknem najednou stíhačky. Napřed…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*