Malé záchytné body

Malé záchytné body
Foto: Pixabay

Systém malých záchytných bodů se mi osvědčil právě v dobách, kdy se člověku všechno sype pod rukama a na obzoru není žádný svítící maják naděje.

Těšit se na letní plavbu Karibikem, asi bych si i po šlápnutí do hovna zpívala.

Ale v diáři jsou jen samé povinnosti a lehkomyslně (kdysi dávno) slíbené akce, takže čeho se chytit, když nechcete uklouznout a zábradlí je čerstvě natřeno?

Většinou jsou to úplné blbosti, lehce dosažitelné, ale se schopností změnit vám den k lepšímu. Třeba čaj z čerstvě natrhané máty v oblíbeném hrnečku, se lžičkou domácího medu. Ta chuť! A ta vůně! Vlažná sprcha, která smyje pot i slzy za celý den, a ještě si v ní můžete hlasitě zpívat. Kapitola z oblíbené knihy, která vás povzbudí na duchu. A když je nejhůř, tak nová kabelka nebo boty. To je sice dražší řešení, zato ho doporučuje 11 žen z 10. S novou kabelkou je i ten nejhorší den snesitelnější, o botách nemluvě.

Jsem naprostý nekuřák s alergií na nikotin, ale chápu potřebu jít si zapálit velmi dobře. Ta chvilka od prvního potáhnutí přes družný akt sdílení ohně s dalšími kuřákem až po poslední proužek dýmu, který cyklus uzavírá. Jít si zapálit znamená získat chvilku času na rozmyšlenou, utéct z dusných prostor či dramatických rozhovorů, soustředit se na jedinou věc. Meditovat se dá jistě i zdravěji, ale riskujete, že když si sednete do trávy v pozici lotosového květu, budou na vás všichni divně zírat. Nemluvě o tom, že tráva je plná klíšťat a psích exkrementů, které vás do klidu nehodí ani za tisíc let.

Nejúčinnějším katalyzátorem blbé nálady je laskavost, která nic nestojí, ale má překvapivé účinky. Pochvalte někomu novou košili, usmějte se na vystresovanou pokladní v hypermarketu, pusťte před sebe lidi ve dveřích i ve frontách. Jeden úsměv navíc může dát do pohybu celý řetěz pozitivních událostí. A z blbé chvilky se může vyklubat krásný den, teplý a slunečný jako v Karibiku.

Poselství dne #338 zní: Napište si seznam svých deseti záchytných bodů v podobě drobných potěšení. Papír snese všechno, a navíc s ním v případě nouze utřete i to hovno na botě.

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (www.uzasnabara.cz)

východ slounce na louce
Foto: Pixabay

Další články z této rubriky

Romeo a tři Julie III.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – výlet

Když jsme ráno odjížděli serpentýnami z Corniglie napřed dlouho nahoru a potom dlouho dolů na pobřeží, modlili jsme se v…
Romeo a tři Julie II.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – už neprší

Hybaj rovno! To je heslo dnešního druhého dne výpravy Jarda Tour, cestovní společnosti pro vyvolené a zvláště otrlé jedince.
Romeo a tři Julie I.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – celý den v autě

Velikonoční svátky trávím letos mimo domov. Žádný jarní úklid, pečení, vaření, zdobení, obsluha koledníků. Odjíždím s Jarda Tour do Itálie.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*