10x se nadechněte a bude po únavě

10x se nadechněte a bude po únavě
Foto: Pixabay

Tréninkový program pro více energie

Doktor Egor Egorov provozuje téměř čtvrt století soukromou praxi celostní biologické medicíny v Berlíně. Zaměřuje se na problematiku energetického metabolismu v těle, který lze posilovat jednoduchou metodou dýchání, posilující energii i samouzdravovací potenciál buněk k léčbě některých onemocnění.

10x se nadechněte a bude po únavě
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Kromě léků lze podporovat léčbu nemocí metodou dýchání posilující bilióny buněk v našem těle novou energií a podporující také jejich samoléčebnou schopnost. Zlepšení buněčného metabolismu se příznivě projeví na fyzické kondici i zdravotním stavu.

„To, kolik energie mohou buňky vyrobit, nezávisí na množství vdechnutého kyslíku, ale spíše na způsobu, jakým (člověk) dýchá a jak je v těle využit. Zlepšení vstřebávání a využití kyslíku posiluje buňky a vede ke zvýšení výkonnosti. Také mi bylo stále jasnější, že chronická onemocnění lze jen stěží vyléčit prášky a injekcemi. Nakonec se tělo může stát zdravým pouze z vlastní iniciativy a vlastní silou. Chtěl jsem svým pacientům poskytnout tuto podporu při léčení v budoucnu,“ říká doktor Egorov.

Jako lékař je přesvědčen, že oslabený energetický metabolismus v buňkách může být jednou z důležitých příčin vzniku nemocí.

Dr. Egorov nabízí tréninkový program správného dýchání, umožňující získat novou energii. Díky němu je možné se zbavit únavy, podpořit dobrý spánek, odolnost vůči stresu i rychlejší regeneraci. Působí rovněž jako prevence vzniku mrtvice, Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby nebo infarktu. Překvapivé doporučení, že „menší množství kyslíku vám přinese více energie a zlepší vaši kondici i soustředěnost“, autor objasňuje jednoduchým principem. Pokud zadržíte dech 5x během 10 nádechů, bude vaše tělo dočasně vystaveno nedostatku. Na to se projeví adaptační reakce za účelem zajištění zásobování. Podobně jako při tréninku ve vyšších polohách v řídkém vzduchu začne slezina při nedostatku kyslíku uvolňovat do krevního oběhu krvinky a následuje prudké navýšení hladiny energie.

Praktická část knihy nabízí test na zjištění hladiny energie a především seznamuje s cvičením, během něhož můžete postupně zvyšovat hladinu své energie. V případě některých zdravotních problémů lze dosáhnout rychlejšího efektu hypoxickým tréninkem. Největší přínos má správné dýchání nosem. Je vysvětleno, proč je dobré dýchat pomaleji a mělčeji nebo břišním dechem, používaným např. v józe.

Autor vysvětluje jednoduchý princip i samotný postup při dechových regeneračních cvičeních na každý den, zaručující více buněčné energie pro fyzickou i duševní výkonnost v běžném životě. Zmiňuje jejich pozitivní účinek na mozek, srdce, plíce, játra, pohlavní orgány, krev a cévy i stav pokožky.

Tato léčebná praxe je podložena vědeckými výzkumy a poznatky i zkušenostmi mnoha pacientů, jimž pomohla zlepšit zdravotní stav a kondici. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), kazda.cz

Další články z této rubriky

Jako tygr ve sněhugutentor-overlay

Juhea Kimová: Jako tygr ve sněhu

Juhea Kimová (nar. 1987) se narodila v jihokorejském Inčchonu nedaleko Soulu, odkud se v devíti letech přestěhovala do oregonského Portlandu.…
My kluci z Brnagutentor-overlay

My kluci z Brna

Rodilý Brňan Jaroslav Kravka (nar. 1952) vystudoval práva, ale místo nich se věnoval novinařině a po tři desetiletí byl dramaturgem…
Farma Rybníček. Foto: Eliška Kadlecová. S laskavým svolením Nely Kyselové.gutentor-overlay

Vidlák bůůk

Nela Kyselová (nar. 1989), blogerka, farmářka a spisovatelka, pochází z Českých Budějovic. Pracovala externě jako redaktorka pelhřimovského Deníku, než se…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*