Účesy pro řídké vlasy: vsaďte na asymetrii, ofinu nebo vrstvení. Těchto 7 účesů vám dodá objem!

Foto: Pexels.com

Řídké vlasy mohou představovat výzvu, ale se správným střihem a stylingem lze i u nich dosáhnout objemného vzhledu. Existuje mnoho účesů, které pomohou tuto iluzi vytvořit. Na své si přijdou majitelky krátkých, středně dlouhých, ale i dlouhých vlasů. Níže naleznete inspiraci pro účesy, které vaše řídké vlasy oživí a dodají jim potřebný objem.

  • Asymetrický bob
  • Pixie střih
  • Rozcuchaný lob
  • Rovný lob s vrstvami
  • Dlouhé vrstvené vlasy
  • Volné vlny
  • Dodejte objem vlasům ofinou

Asymetrický bob

Asymetrický bob je velmi moderní střih, který dodává vlasům objem, ale zároveň zvýrazní vaši tvář. Při tomto střihu je jedna strana vlasů kratší a druhá strana vlasů delší, což vytváří dynamický a zajímavý vzhled. Perfektně tento střih vypadá, pokud vlasy dokonale uhladíte. Pro hladký a lesklý efekt používejte vždy lehké stylingové produkty, které nezatěžují vlasy.

Foto: Pinterest.com

Pixie střih

Místo rozfoukaných účesů zvolte hustý pixie střih, který dodává vlasům plnější vzhled. Díky tomuto krátkému střihu vytvoříte dojem silnějších a hustších vlasů. Pro styling a udržení tvaru používejte kvalitní gel na vlasy.

Pixie střih představuje skvělou volbu pro jednoduchý účes, který je snadný na údržbu. V případě potřeby výraznějšího vzhledu, například na slavnostní události, lze přidat do vlasů různé doplňky, jako jsou čelenky nebo ozdobné sponky.

Foto: Pinterest.com

Rozcuchaný lob

Rozcuchaný lob funguje skvěle hlavně pro středně dlouhé vlasy. Tento střih zahrnuje různé vrstvy, které přidávají vlasům na objemu. K jeho stylingu použijte texturizační sprej a nechte vlasy přirozeně uschnout.

Foto: Pinterest.com

Rovný lob s vrstvami

Rovný lob s lehkými vrstvami dodává vlasům texturu a plnost, aniž by je zatěžoval. Tento styl je ideální pro jemné vlasy, protože vrstvy přidávají objem a pohyb, což vytváří iluzi hustějších kadeří.

Foto: Pinterest.com

Dlouhé vrstvené vlasy

Pokud toužíte po dlouhých vlasech, ale máte řídké vlasy, vyhněte se tomu, aby vaše vlasy byly v jedné délce. Namísto toho vytvořte různě dlouhé vrstvy, které přidávají řídkým vlasům větší objem. Sestříhání vlasů kolem obličeje pak vytváří iluzi objemnějších kadeří a současně zvýrazňuje rysy obličeje. Aby si tento střih zachoval své vlastnosti, je nutné pravidelné zastřihávání. V případě používání stylingových produktů volte takové, které vaše vlasy nezatíží.

Foto: Pinterest.com

Volné vlny

Vlny okamžitě dodávají vlasům objem a texturu a perfektně se tak hodí pro středně dlouhé, ale také dlouhé vlasy. Dnes už víme, že vlny lze vytvářet bez použití tepla, díky čemuž nejsou vlasy zbytečně ničeny. Pro dosažení přirozených vln stačí zaplést vlasy do copů na noc a ráno je rozplést.

Foto: Pinterest.com

Dodejte objem vlasům ofinou

V neposlední řadě je pro řidší vlasy vhodná také ofina. Ofina do boku přidává vlasům objem a rozptyluje pozornost od řídkých pramenů. Tento typ ofiny nevyžaduje náročnou údržbu. Je důležité nezatěžovat ofinu nadměrným stylingem, aby si zachovala svůj objem a lehkost.

Rovná ofina je velmi výrazným prvkem účesu a opticky dodává vlasům objem. Tato ofina je ale značně náročná a přísná na pravidelnou úpravu. Pokud jste však ochotní si ji pravidelně mít a několikrát za den česat, pak je pro vás tou správnou volbou.

Foto: Pinterest.com

Zdroje: Autorský text – Eliška Dvořáková, https://www.byrdie.com/thin-hairstyles-4843507, https://www.johnfrieda.com/en-uk/blog/hairstyles/hairstyles-for-fine-hair/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*