Úklid pokračuje!

Úklid pokračuje!
Foto: Pixabay

Člověk, který vyjde z vězení, si prý se svou svobodou zpočátku neví rady. Je trochu ztracen. Podobně se cítím já, když je dům po povrchu douklízen. Takže místo toho, abych si dala nohy nahoru a četla si, jsem otevřela šatní skříně a začala znovu řádit. Asi mi není pomoci.

Je načase si přiznat, že jsem obyčejná žena s obyčejnými starostmi. Mám narvané skříně a nemám si co obléct.

Na cestě za vlastní úžasností jsem proto v noci většinu věcí roztřídila, darovala, vyhodila. Sametové sako, tak krásně hebké, s úžasným zeštíhlujícím střihem. Ještě mu visí u krku cedulka, protože jsem ho neoblekla ani v den, kdy jsem si ho pořídila. Červené manšestrové sako, ve kterém jsem naopak chodila hrozně ráda, ale už ho na sebe nenarvu ani rozepnuté. Nepropadám panice. Prostě je to tělo pryč, ty roky jsou pryč a nic z toho nevrátím zpátky. Proč bych měla do skříně vracet staré věci, které už mi prostě nejsou a nikdy nebudou? A proč pořád něco kupuju, když to vůbec nenosím?

Paradoxně neustále překládám do krabic na skříni pár kousků, které mají pro mne emocionální význam. Šátky po babičce, bílé našívací a háčkované límečky, klobouček ve tvaru berušky (co kdyby se někdy hodil?), havajský věnec a gepardí šaty. Ty zvláště. I když v nich už léta vypadám jako březí gepardice. V těchto šatech jsem se v Itálii stala la madre a můj život už nikdy nebyl osamělý. Ty se mnou půjdou i do hrobu! Pončo z Mexika, které hřeje, ale kouše. Ďábelsky lesklý květovaný šátek, který jsem dostala od maminky na gymplu a ve kterém jsem udělala něco parády!

Jak se to tak stane, že člověk k nějakému kusu oblečení přilne a nemůže se ho zbavit, a jiné kousky, třeba kvalitnější, modernější, dražší vyhodí bez výčitek svědomí? Je to stálý souboj rozumu a poryvů emocí, před kterými mě varoval ten včerejší horoskop. Každopádně se vyhýbám jakémukoliv zkoušení a oblékání malých věcí, které mi někdo potají sepral a zmenšil. Jsem velká žena, a pokud jí už být nechci, hadříkové výčitky mi v tom nepomohou. Až zhubnu, až!, koupím si všechno nové! Takže šup s tím do pytle. A jestli něco ráno zase na poslední chvíli vytáhnu, zavolejte, prosím: Obušku, z pytle ven!

Nepotřebuju žádné zbytečné věci, ve skříni ani v životě. Velké odhodlání přineslo půlnoční úspěch. Je to krásný pohled na ty vyrovnané komínky, které vydrží v mé skříni do prvního ranního spěchu. Pak se sesunou, promíchají a zapadnou. O pár měsíců později skončí v pytli a ve skříni někoho jiného. Ale takový už je život a úděl ženy.

Závěr dne #264 zní: Mám poloprázdné skříně a stále nemám co na sebe.

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (autorské dílo), www.uzasnabara.cz

Další články z této rubriky

Úklid pokračuje!gutentor-overlay

Úklid pokračuje!

Člověk, který vyjde z vězení, si prý se svou svobodou zpočátku neví rady. Je trochu ztracen. Podobně se cítím já,…
Zoufalá nebo úžasná?gutentor-overlay

Zoufalá nebo Úžasná?

Věrní čtenáři mého blogu si jistě vzpomenou, že původně jsem chtěla stránky Užaslá Bára, které by byly o nekonečném úžasu…
Nést svůj křížgutentor-overlay

Nést svůj kříž

Vzbudila jsem se uprostřed noci bolestí. To není nic příjemného a zná to každý z nás. První tři sekundy blaženého…
Ranní kávagutentor-overlay

Ranní káva

Každý z nás má své malé ranní rituály, které mu pomáhají začít den. Já, stejně jako miliony dalších, potřebuju kávu.
Jak vypadat úžasněgutentor-overlay

Jak vypadat úžasně

Dnešní mladé generaci se musí jedno nechat: umí se k tomu postavit. TÍM nemyslím něco tak povrchního jako je práce…
gutentor-overlay

Žehlení za drink

Při nedávném setkání s přáteli jsem slyšela od Habči zajímavou myšlenku. Nežehlí doma zadarmo.
Psychopati kolem násgutentor-overlay

Psychopati kolem nás

Mé životní číslo je 1. Slunce. Ze všech charakteristik čísla, které vypočítáte prostým součtem všech číslic ve vašem datu narození,…
Před malovánímgutentor-overlay

Před malováním

Jsou životní události, které rodinu spojují, jako sňatek nebo křtiny nebo pohřeb. Koupě nového domu. Pak jsou události, které mají…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*