Jak se oblékat v 60: Stylové a pohodlné tipy pro zralý věk

Foto: Midjourney.com

Když dosáhnete šedesáti let, nemusíte se vzdávat svého stylu nebo komfortu. Naopak, jde o ideální čas, abyste si užili eleganci, kterou vám přináší zkušenosti a sebedůvěra. Zde je několik tipů, jak se oblékat ve věku šedesáti let, abyste vypadali skvěle a cítili se pohodlně.

Investujte do kvalitních kousků

Ve věku šedesáti let je dobré zaměřit se na kvalitu nad kvantitou. Vyberte si kvalitní materiály, které vám budou dobře sloužit. Klasické kousky, jako je dobře padnoucí sako, kvalitní kalhoty a elegantní šaty, by měly být základem vašeho šatníku.

Při výběru těchto kousků je důležité zaměřit se na střih a materiál. Přírodní vlákna (bavlna, vlna nebo hedvábí) jsou pohodlná a prodyšná. Dobře ušité kousky nejen že vydrží déle, ale také vypadají lépe a dodají vám pocit elegance. Například kvalitní kabát z vlny může být investicí na mnoho let, pokud je dobře udržovaný.

Pohodlí je klíčové

Foto: Unsplash.com

Vyberte si oblečení, které je pohodlné a zároveň elegantní. Elastické pásy, měkké tkaniny a volnější střihy mohou být skvělou volbou, aniž byste obětovali styl. Volte měkké prodyšné materiály, které vás nebudou omezovat v pohybu a budou příjemné na dotek. Pamatujte, že pohodlí neznamená, že musíte nosit jen volné oblečení.

Nezapomínejte na vrstvení

Vrstvení je nejen praktické, ale také stylové. Můžete kombinovat různé kousky, jako jsou šály, vesty a svetříky, což vám umožní přizpůsobit se různým teplotám a zároveň vypadat módně. Například lehký svetr pod sako nebo šála přes ramena, může přidat na eleganci a zároveň vás zahřát. Vrstvení také umožňuje snadno upravit váš outfit podle měnících se podmínek během dne. Vyberte si neutrální základní kousky, které můžete snadno kombinovat s výraznějšími vrstvami.

Hrajte si s barvami a vzory

Foto: Pixabay.com

Nebojte se experimentovat s barvami a vzory. Pastelové tóny, bohaté zemité barvy a jemné vzory mohou dodat vašemu outfitu život. Dbejte však na to, aby barvy a vzory ladily a nepůsobily přeplácaně. Například kombinace jednobarevného základu s barevným šátkem nebo topem s jemným vzorem, může přidat na zajímavosti bez přehánění. Důležité je také, aby barvy, které nosíte, ladily s vaším tónem pleti a zvýraznily vaše přirozené rysy. Zkuste si hrát s kontrasty a najít kombinace, které vám nejlépe vyhovují.

Doplňky jako třešnička na dortu

Doplňky mohou celý váš outfit pozvednout. Šperky, šály, klobouky a kabelky jsou skvělým způsobem, jak dodat svému vzhledu osobitost. Vyberte si doplňky, které se hodí k vašemu stylu a které vás zároveň potěší. Například elegantní náhrdelník nebo výrazné náušnice mohou dodat jednoduchému outfitu na eleganci.

Péče o pleť a vlasy

Kvalitní kosmetika a pravidelná péče mohou udělat zázraky. Zdravá a zářivá pleť je základem každého vzhledu, stejně jako dobře upravené vlasy. Investujte do hydratačních krémů, které udržují pleť pružnou a zdravou. Pravidelné návštěvy u kadeřníka a používání kvalitních vlasových produktů vám pomohou udržet vlasy v dobré kondici. Nezapomeňte také na ochranu před sluncem, která je důležitá pro prevenci stárnutí pleti.

Buďte sebevědomí a usmívejte se

Foto: Pexels.com

Nejdůležitější součástí každého outfitu je vaše sebevědomí. Noste to, v čem se cítíte dobře, a nezapomeňte se usmívat. Váš úsměv je ten nejlepší doplněk, který můžete nosit. Sebevědomí a pozitivní přístup se odráží ve vašem vzhledu a dodává vám neodolatelnou přitažlivost. Pamatujte, že móda je způsob, jak vyjádřit svou osobnost, a měla by vám přinášet radost.

Zdroje: Autorský text – Adam Beran, http://www.tretivek.cz/201304/umite-se-obleknout-i-po-sedesatce/

10 Comments

 1. Oblékat se po šedesátce podle vzoru osmdesátiletých mi přijde hodně mimo mísu.
  Jasně že ve svém věku 60+ se nebudu oblékat jako puberťačka, ale brát si už teď příklad z ač noblesní, leč o dvacet let starší paní??? …někdy příštěěe …

 2. Souhlasím s paní Marií, mám 78let zatím jsem zdravá, na pár potíží co přináší stáří. Stračí když si udržíme mladého ducha a z úsměvem je všechno snazší. Když se před časem zeptal pan doktor jak se mám, odpověděla jsem: výborně. Pan doktor mi řekl, jste první kdo to dnes řekl.

 3. co k tomu říct- najděte opravdu ženy toho věku o kterém píšete!dnes jsou to moderní babky ! Vy jste tam dali fotky babiček daleko starších přes 80 let
  moje maminka má 85let a zdaleka nevypadá tak staře jak ty dámy co nám ukazujete, protože se o ni starám,dbám o ni od A do Z tak vypadá jak kouzelná moderní babička
  mně je 65 a hádají mi zdaleka méně ,, KDO SE STARÁ-TEN MÁ,,hlavní je… být šťastný

 4. jak investovat do kvalitního oblečení,do péči o pleť?to mě poraďte! A zaplatit byt a živobytí!To je článek pro Pražáky 😉

  • Milá paní Jarmilo,i v Praze je spousta důchodců s velmi nízkými příjmy. Lidé zde mají možná vyšší příjmy,ale bohužel celý život i daleko vyšší výdaje, hlavně za nájem a služby. Takže ono to není kolikrát ani nastejno. Kolikrát jsou na tom hůř než mimopražští.

 5. Tak kromě první fotky tam dáte 80 leté dámy, to opravdu nevím co si o tom myslet. Hlavně, že titulek je o dámách 60 letých. Ach jo.

 6. Děkuji za užitečné rady pro nás seniorky. Chceme pořád vypadat „k světu“, jenže
  příroda a finance nás omezují, sebevědomí je myslím většinou „nedostatkové zboží“
  a zářivá pleť spíš zbožné přání. Jediná rada – přijmout stáří, které je údajně výsadou, a radovat se z každého dne. A samozřejmě i z každého „hadříku“, který si pořídíme a který nám padne, což není vůbec jednoduché. Ale ta radost, když se to povede. To je názor 77 leté seniorky, která údajně na svůj věk nevypadá.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*