Ceny jako u nás a prázdné pláže. Tuto destinaci by Češi měli brát útokem

Foto: Unsplash.com

Sezóna letních dovolených právě začala a vy stále nemáte žádnou vybranou? Přemýšlíte o Chorvatsku, které ale v posledních letech již také nepatří mezi zrovna levnou destinaci a navíc cesta je poměrně daleká? A co vyrazit více na sever? Baltské moře láká nejen na písečné pláže, cenovou dostupnost, ale cesta autem vám zabere pouze polovinu času oproti Chorvatsku.

Proč jet na dovolenou k Baltu

Jak jsme zmínili v samotném úvodu – dovolená v Polsku je nejen cenově dostupná, ale také cesta sem trvá pouze pár hodin. Z Prahy jste schopni, být u moře již za šest hodin a s největší pravděpodobností vám na to vystačí jedna plná nádrž pohonných hmot. Ceny jsou velmi podobné jako ty v Česku, a to i ve větších turistických destinacích a na plážích.

Foto: Unsplash.com

Spousta hotelů láká na baby friendly prostředí, proto v nich nechybí dětské koutky a herny, aby si i rodiče na dovolené od svých ratolestí odpočinuli.

Občas se říká, že k Baltu jezdí otužilci a trocha pravdy na tom bude. Pokud potřebujete mít moře teplé jako kafe, jeďte raději na jih. Polsko ocení zejména ti, kterým nedělají dobře úmorná vedra.

Specifika Baltského moře

Díky menšímu obsahu soli, není barva moře tak průzračná jako na jihu. Pláže tu jsou však písčité a často je lemuje mnoho mol a majáků, které stojí za návštěvu. Kromě toho si tu zakládají na čistotě i vybavenosti pláží. Bývá tu větrno, proto doporučujeme, pořídit si zábranu proti větru, kterou lze zakoupit až na místě, nebo jej i některé hotely půjčují. Díky větru se občas stane, že je zakázán vstup do moře. Spodní víry tu jsou zrádné, proto vždy sledujte vyvěšené vlajky na pláži a respektujte je.

Foto: Unsplash.com

Rozhodně tu nepadnete horkem, panují tu velmi příjemné teploty, což zapříčiňuje severský vzduch. V červenci se teplota moře pohybuje od 17°C do 20°C. Nejtepleji tu je v srpnu, kdy teploty šplhají těsně pod 30°C a moře má kolem 22°C.

Polsko není jen o relaxu u moře

Ačkoli byla Varšava vybombardována, její obnova se natolik povedla, že je zapsána na seznamu UNESCO. Architekturu tu tak můžete obdivovat dodnes. To samé platí pro nejnavštěvovanější město Krakov.

Za zmínku jistě stojí i polské pohádkové hrady a zámky. Téměř každé město se jedním takovým může pyšnit. Nejznámější je určitě Malbork, který je zároveň největším hradem z pálených cihel v Evropě a jeho návštěvu byste určitě neměli opomenout.

Foto: Unsplash.com
Hrad ve Stobnici v Polsku

Pokud vás spíše láká nedotčená příroda, pak vás zaujme Bělověžský prales, kde kromě letitých stromů můžete spatřit také zubry ve volné přírodě!

Nechybí samozřejmě ani hory, nákupní centra, nejrůznější muzea, řada majáků a vyhlídek.

Na své si v Polsku rozhodně přijde celá rodina od nejmladšího člena až po toho nejstaršího. Vystupte tak ze zajetých kolejí a zkuste pro letošek vyměnit jih za sever. Přejeme fajn dovolenou.

Ze zdroje: Adam Beran – autorský text, https://balticsea.travel/, https://www.portalridice.cz/clanek/jake-vyhody-ma-dovolena-na-baltu, https://www.slevomat.cz/magazin/2044-mych-10-duvodu-proc-jsem-jela-s-detmi-k-mori-do-polska

1 Comment

  1. No, nic proti Polsku – je opravdu hezké. Jen bych tak moc netvrdil že je levné. Pro turisty tohle totiž opravdu neplatí. Hezký to řekli včera na polském rádiu „Z“. Uskutečnili průzkum cen napříč Evropou a zjistili, že ceny pro turisty u Baltu jsou 2x dražší než na Tenerife…
    Ptali se v rozhovoru místní autoritou pro turistický ruch, jak je to možné..?
    Politik se kroutil jako had, a nakonec z něj vypadlo, že odpověď není jednoznačná. Prý za to asi může délka sezóny která je kratší než ve středomoří, pak asi ceny energií a pak vlastně neví – prostě to tak je.
    Z mého neodborně nepolitického pohledu, cenu určí trh. Kolik jsou turisti ochotní zaplatit – o tolik si místní řeknou. A až už turisti nebudou ochotni platit, naženem si další.
    A k tomu právě poslouží články tohoto typu, které zavedenou realitu „poněkud“ zkreslují…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*