Test vrtáků za 9 Kč vs 25 kč – hobby vrtáky testerku překvapily

Foto: https://www.arecenze.cz/clanky/vrtaky-do-zeleza-parkside-vs-milwaukee/, se svolením redakce Arecenze

Portál Arecenze.cz nedávno testoval levné hobby vrtáky do železa Parkside proti profesionálním vrtákům Milwaukee. Výsledky byly překvapivé, zejména s ohledem na poměr cena/výkon. Jak si vedly vrtáky z Lidlu za 9 Kč/kus ve srovnání s téměř třikrát dražšími nástroji Milwaukee?

Výběr testovaných produktů

Testované produkty zahrnovaly hobby HSS vrtáky do železa Parkside PBS 11 B2 a profesionální vrtáky HSS-G od Milwaukee. HSS vrtáky Parkside PBS 11 B2 jsou prodávány v 11 dílné sadě (1,5 – 8 mm) a stojí okolo 100 Kč. Na druhé straně, Milwaukee vrtáky HSS-G 4,0*43mm Thunderweb jsou prodávány po dvou kusech za cenu okolo 50 Kč.

První dojmy

Parkside vrtáky jsou dodávány v plastovém boxu, který se ukázal jako méně praktický a křehký. Milwaukee vrtáky jsou zatavené v tlusté plastové fólii, jejíž rozbalení vyžaduje nůž nebo ostré nůžky, což není příliš komfortní.

Test vrtání do železa

Pro test vrtání byly použity vrtáky o velikosti 4 mm z každé sady. Vrtání probíhalo do 5 mm ocelové pásoviny s vrtačkou Ferm 1 100W upnutou do stojanu. Během testu byly použity řezné a vrtací oleje.

Parkside vrták překvapil svou schopností se „zakousnout“ do materiálu a ani po pěti otvorech nebylo znát otupení. Milwaukee vrták byl při vrtání rychlejší a snadnější, odřezával větší množství špon, což ukazovalo na jeho vyšší kvalitu.

Další testy

Testy s většími velikostmi vrtáků (6 a 8 mm) Parkside potvrdily jejich kvalitní nabroušení, protože i bez předvrtání si vedly velmi dobře. Test odolnosti vůči vlhkosti, kdy byly nové vrtáky zabaleny na 48 hodin do navlhčené vaty, ukázal, že oba produkty jsou odolné proti korozi.

Závěr

Milwaukee vrtáky potvrdily svou vysokou kvalitu, jak se očekávalo. Nicméně, hobby vrtáky Parkside překvapily. “Vzhledem ke své nízké ceně nabídly velmi slušný výkon i kvalitu. Proto je mohu doporučit a hodnotím je jako vítěze z hlediska poměru cena/výkon.” řekla Lucie Sobotová, autorka testu.

Zdroj: https://www.arecenze.cz/clanky/vrtaky-do-zeleza-parkside-vs-milwaukee/, se svolením redakce Arecenze

1 Comment

  1. překvapením to může být pouze pro naivku, co věří reklamě, že jedině předražené tedy „značkové“ znamená kvalitní…
    znalý ví, že 80-85% ceny „značkového“zboží je právě za tu „značku“…
    nikoliv za kvalitu!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*