Spotřebitelský test ověřil kvalitu levných vrtáků za 300 Kč oproti prémiovým značkám

Foto: Arecenze.cz, se svolením redakce arecenze

Portál Arecenze.cz otestoval sadu vrtáků Parkside z Lidlu a porovnal je s profesionálními vrtáky značky DeWalt. Výsledky byly překvapivě pozitivní, zejména v kontextu ceny a výkonu, který tyto vrtáky nabízí.

Testované produkty

V testu byla zahrnuta sada vrtáků Parkside PBBS 2 A1, která obsahuje vrtáky nejpoužívanějších průměrů do dřeva, kovu a zdiva. Sada dále obsahuje bity, malou vodováhu a šroubovák, a celkově vyšla na 299 Kč.

Pro srovnání byly vybrány vrtáky DeWalt, známé svou kvalitou a vyráběné v Německu. Obě sady byly testovány s vrtáky o průměru 6 mm, zaměřením na vrtání do dřeva a kovu.

Test vrtání do dřeva

Test vrtání do dřeva probíhal s profesionální vrtačkou Bosch. Materiál pro vrtání byl provlhlý trám, do kterého bylo vyvrtáno 50 děr v plné délce vrtáku. Vrtáky Parkside i DeWalt si vedly velmi dobře, odebíraly materiál rychle a bez zadrhávání. Po testu nebyly na vrtácích viditelné žádné poškození a zůstaly stejně ostré.

Test vrtání do kovu

Při testování vrtání do kovu bylo nejprve vyvrtáno 20 děr do pozinkovaného profilu a poté dalších 10 děr skrze ocelový L profil a pozinkovaný profil. Profesionální vrták DeWalt byl rychlejší, ale oba vrtáky zůstaly ostré a bez viditelných závad po dokončení testu.

Závěr

Vrtáky Parkside z Lidlu překvapily svou ostrostí, rychlostí práce a odolností. I když nejsou nejlevnější variantou na trhu, v kontextu testované sady PBBS 2 A1 byly velmi dobré.

  • Vrtání do dřeva: Vrtáky Parkside lze bez problémů doporučit. Nabízí dobrý výkon a odolnost za přijatelnou cenu.
  • Vrtání do kovu: Vrtáky Parkside jsou také použitelné, ale pro pravidelné profesionální použití by bylo vhodnější investovat do profesionálních vrtáků, jako jsou ty od DeWalt.

„Mohu říci, že v případě vrtání do dřeva nemám problém doporučit Parkside z této konkrétní sady,“ řekl Jakub Gulec, autor testu. „V případě vrtání do kovu jsem ale s doporučením o něco opatrnější. Pokud potřebujete do kovu vrtat každý den a činnost vás živí, profi vrták zkrátka s nejvyšší pravděpodobností poslouží déle.“

Zdroj: https://www.arecenze.cz/clanky/test-vrtaku-parkside-z-lidlu/, se svolením redakce Arecenze.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*