Seniory oblíbené prodejny Datart se spojují s Electro Worldem: Významná značka končí

Foto: Unsplash.com

Významná změna v obchodu se spotřební elektronikou dostala po roce čekání na vyjádření antimonopolních úřadů v Česku a na Slovensku zelenou. Značka Electro World v Česku končí, pod svá křídla ji pojme Datart.

Co milovníky Datartu a Electro World čeká?

Zlínská skupina HP Tronic vlastnící prodejny Datart a slovenská společnost Nay, která u nás provozuje síť prodejen Electro World již před rokem oznámili svůj záměr spojit se v jeden Holding. Podle majitelů přinese tento krok zlepšení jejich služeb, vnímání ze strany zákazníků, i lepší podmínky pro zaměstnance. Dlouhý schvalovací a administrativní proces však vyústil do zdárného závěru teprve teď. Zdali je spojení těchto subjektů a vznik úplně nové entity v pořádku z hlediska férovosti na obchodním trhu, na to bylo potřeba vyjádření antimonopolních úřadů. Teď už se mohou HP Tronic a Nay věnovat akčním krokům pro dokončení plánu.

Firmy si slibují lepší pozici v konkurenčním boji

Slovenská společnost Nay a česká HP Tronic, pod kterou patří právě značka Datart, už přes dvacet let operují na trhu se spotřební elektronikou. Konkrétně Datart má rozsáhlou síť poboček v Česku i na Slovensku. Datart i Nay jsou velice oblíbené mezi zákazníky, kteří rádi využívají možnost nákupu v kamenném obchodě. V oblasti e-commerce je ale konkurence větší a oba subjekty si od spojení slibují, že budou společně moci vylepšit interní procesy, zvláště co se infrastruktury, marketingu a provozních věcí týká. Také ale budou benefitovat ze sdílení zkušeností na různých trzích. 

Obě značky mají silné postavení mezi spotřebiči a elektronikou
Foto: Unsplash.com

Oblíbená značka končí, její prodejny ani nabídka ne

Zástupci společností ujistili své zákazníky, že nemají v plánu upouštět od současných praktik a není v plánu žádné hromadné uzavírání kamenných prodejen. Zkrátka jen přejdou pod novou značku, kdy se všechny prodejny Electro Worldu zahalí do žluté a modré, tedy barev Datartu. Pokud si ale zákazníci zakoupili nějaké produkty v prodejně Electro World a třeba se na ně stále vztahuje záruka, nemusí mít strach, že by o tuto možnost přišli. Všechny tyto závazky zůstávají stále platné a z pohledu nakupujících je tak změna spíše kosmetická.

Zdroje: Adam Beran – Autorský text, https://www.datart.cz/novinky/tiskove-zpravy/hp-tronic-se-propoji-s-nay, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-z-ceska-zmizi-electro-world-vse-maji-v-rukach-slovaci-rika-majitel-250369, https://news.refresher.sk/161194-Datart-a-NAY-sa-spajaju-Na-Slovensku-a-v-Cesku-planuju-zjednotit-vsetky-predajne

1 Comment

  1. Vůbec žàdný problém v tom nevidím. Jak Electroworld, tak Datart fungujou dle mého dobře a pokud vysoká úroveň Datartu bude pkračovat, tak jedině dobře! Spokojený zákazník.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*