Šaty pro větší bříško: 7 tipů, jak ho snadno zakrýt

Foto: Unsplash.com

Výběr šatů pro ženy s větším bříškem může být někdy výzvou, ale se správnými tipy a triky lze najít model, které bude lichotit vaší postavě a zvýrazní vaše přednosti. Zde je několik praktických rad, které vám pomohou při výběru těch správných šatů.

Zvolte správný střih

Střih šatů je klíčový. Pro ženy s větším bříškem jsou ideální šaty s empírovým pasem, který se nachází těsně pod prsy a splývá volně dolů. Tento střih opticky prodlužuje postavu a skrývá bříško. Další možností jsou šaty do A, které jsou úzké nahoře a postupně se rozšiřují směrem dolů, čímž vytvářejí lichotivější siluetu.

Vsaďte na vhodný materiál

Velmi důležitý je i materiál, ze kterého jsou šaty vyrobené. Vyhněte se příliš přiléhavým a elastickým látkám, které mohou bříško zvýraznit. Místo toho volte lehké a splývavé varianty, jako je šifon, viskóza nebo bavlna, které krásně padnou a zakryjí nedostatky.

Foto: Unsplash.com

Zvolte správné vzory a barvy

Vhodné vzory a barvy mohou udělat zázraky. Tmavší barvy, jako je černá, tmavě modrá nebo tmavě zelená, mají zeštíhlující efekt. Co se týče vzorů, volte menší a jemnější varianty, které odvádějí pozornost od problematických partií. Vertikální pruhy nebo vzory mohou opticky prodloužit a zeštíhlit postavu.

Hrajte si s detaily

Detaily jako řasení, sklady nebo ozdobné prvky mohou být skvělým pomocníkem při zakrývání většího bříška. Například šaty s řasením v oblasti bříška nebo s ozdobným páskem pod prsy mohou odvádět pozornost od této partie a vytvářet dojem štíhlejší postavy.

Foto: Unsplash.com

Vybírejte správnou délku

Délka šatů může také ovlivnit celkový dojem. Šaty délky ke kolenům nebo mírně nad kolena jsou obecně lichotivé pro většinu postav. Vyhněte se příliš krátkým šatům, které mohou zvýraznit bříško i příliš dlouhým, které mohou působit těžkopádně.

Foto: Pexels.com

Nebojte se vrstvení

Lehké kardigany, saka nebo vesty mohou přidat na eleganci a zároveň zakrýt problematické partie. Vyberte si lehké, dobře padnoucí kousky, které doplní vaše šaty a zároveň budou pohodlné.

Buďte sebevědomá

Nejdůležitější ze všeho je cítit se v šatech dobře a sebevědomě. Vyberte si takové kousky, ve kterých se budete sama cítit pohodlně a které zvýrazní vaše přednosti. Sebevědomí a dobrý pocit z oblečení se odrazí na vašem celkovém vzhledu.

Zdroje: Autorský text – Adam Beran, https://www.womanandhome.com/fashion/dresses-to-hide-a-tummy-207049/, https://neon-star.com/blogs/style/best-dresses-to-hide-belly-fat-flattering-styles-and-tips

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*