Příspěvky na sportovní aktivity nejen pro důchodce: Na co máte v roce 2024 nárok?

Foto: Unsplash.com

V důchodu mají lidé konečně více času na to, co je baví. Přesto se některých aktivit musí senioři vzdát, jelikož příliš lezou do peněz. Pokud i vy řešíte tento problém, tak existují programy, které vám mohou pomoct.

V poslední době se více a více lidí snaží ušetřit a balíčky benefitů zdravotních pojišťoven se stávají stále populárnější. Zvláště pak pro jisté skupiny, jako třeba maminky na mateřské dovolené existují speciální programy, výjimkou není ale skupina Čechů, kterým je 65 a více let. I ti mohou trávit volný čas aktivně. Kromě standardních slev pro seniory mohou čerpat příspěvky na aktivní trávení volného času.

Příspěvky pojišťoven na pohybové aktivity

Program pro pohyb má v jisté míře každá zdravotní pojišťovna. Chodíte-li rádi plavat, nebo třeba cvičit jógu na placené kurzy, můžete si u pojišťovny nechat proplatit část permanentky. Například u ČPZP, když si pořídíte permanentku ve výši 1000 Kč, pojišťovna Vám proplatí 700 Kč, přičemž tento program můžete čerpat dvakrát za rok. U VZP můžete pro změnu ročně čerpat 1000 Kč na tyto aktivity s tím, že platby se dají rozložit nadvakrát. ZPMV zase například umožňuje seniorům dvakrát ročně dostat na pohybové aktivity pětistovku, přičemž se limit 800 korun, za který musí dospělí zaplatit permanentku, aby na příspěvek dosáhli, se u seniorů ruší. 

Každý zdravotní pojišťovna v Česku program pro volnočasové aktivity má a všude je pro seniory ještě více zvýhodněn, jen za odlišných podmínek. Určitě se podívejte na stránky či do aplikace své pojišťovny, obraťte se na její infolinku, nebo se zajděte zeptat přímo na pobočku, s prázdnou rozhodně neodejdete.

Zažádat o příspěvek si můžete online i osobně

Pokud jste v online prostoru jako doma, získání příspěvku na pohyb pro vás bude minutová záležitost. Každá pojišťovna má svou webovou i mobilní aplikaci, přes kterou si můžete podat žádost o čerpání programu. Stačí se přihlásit, vybrat daný program, nahrát účtenku třeba za zakoupenou permanentku do bazénu a žádost odeslat. Stejně tak ale můžete poslat žádost s dokladem o úhradě poštou, nebo odevzdat na podatelně pobočky dané pojišťovny.

Sport a pokojné stáří se zkrátka nevylučuje. Nenechte se odradit od svých oblíbených aktivit jejich cenou a raději využijte benefity vaší pojišťovny. A to zvlášť, když pro získání nemalého finančního příspěvku stačí udělat tak málo.

Zdroje: Autorský text – Adam Beran, https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/prispevky-z-fondu-prevence/sportovni-pohybove-aktivity-pro-deti, https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/pohyb, https://cpzp.cz/preventivni-programy

2 Comments

  1. Tak je to úplně jinak. Zrovna dneska jsem požádala VZP o příspěvek na masáže, je mi 75 let, ale narazila jsem. Neměla jsem v posledních dvou letech vyšetření na mamografu. Tak jsem se zeptala, co má společného mamograf s masáží, kdy mi byly masírovány záda, které mě bolely. Bylo mi řečeno, že je to podmínka. A protože jsem na tom mamografu nebyla, měla jsem smůlu. Takže tak.

  2. No nevím ale 2x za rok těžko , ne 1000 ale 1x zy rok a pernamentka musi být aspon 1500 , využívám , ale děkuji za radu hned to zjistím u Průmyslové pojištovny a běda jestli je to jinak .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*