Příjmení, která přitahují štěstí: ve svém okolí je určitě máte i vy

Foto: Unsplash.com

Lidé různých kultur a tradic často věří, že některá příjmení mají schopnost přitahovat štěstí a prosperitu. Tato víra může vycházet z významu jména, historického kontextu nebo fonetiky příjmení. V našem článku se podíváme na některá příjmení, která jsou považována za šťastná a jsou běžně používána v České republice.

Šťastný/Šťastná

Příjmení Šťastný a Šťastná logicky evokují asociaci se štěstím. Nositelé tohoto příjmení často věří, že jim přináší pozitivní osud a štěstí ve všech aspektech života. V České republice je toto příjmení poměrně běžné a oblíbené.

Veselý/Veselá

Příjmení Veselý a Veselá je spojeno s dobrou náladou a pozitivním vnímáním světa, které evokuje šťastný život. Lidé s tímto jménem často věří, že jim přináší radost a optimismus, což přispívá k celkovému pocitu štěstí. V českém prostředí je toto příjmení také velmi rozšířené.

Foto: Unsplash.com

Dobrá/Dobrý

Příjmení Dobrá a Dobrý naznačují dobrotu a pozitivní vlastnosti. Toto příjmení je často spojováno s dobrými skutky a pozitivním vlivem na okolí. Lidé s tímto příjmením věří, že jejich jméno přitahuje štěstí díky jejich dobrému charakteru. V České republice je toto příjmení méně časté, ale stále se vyskytuje poměrně hojně.

Novák/Nováková

Příjmení Novák a Nováková pochází z českého slova „nový“ a původně označovalo někoho, kdo byl nový v určité komunitě. Toto příjmení symbolizuje nové začátky a možnosti a někteří tyto charakteristiky spojují se štěstím. Novák je jedno z nejběžnějších příjmení v České republice.

Král/Králová

Příjmení Král a Králová pochází z titulu „král“ a může evokovat sílu, autoritu a úspěch. Lidé s tímto příjmením mohou věřit, že jim přináší štěstí a prosperitu díky spojení s královskou mocí a prestiží. V České republice je toto příjmení poměrně rozšířené.

Foto:Unsplash.com

Svoboda/Svobodová

Příjmení Svoboda a Svobodová jsou spojována s konceptem volnosti a nezávislosti. Toto příjmení může být považováno za šťastné, protože evokuje svobodný a nezávislý život. Svoboda je běžné příjmení v českém prostředí velmi rozšířené příjmení.

Zdroje: Autorský text – Adam Beran, https://extrafit.cz/prijmeni-ktera-pritahuji-stesti/

1 Comment

  1. Po rozvodu múj muž usiloval o to, abych si změnila příjmení Šťastná na příjmení, které jsem užívala za svobodná. Neudělala jsem to a neudělám. Pak došlo k paradoxní situaci, že jeho současná partnerka odmítla příjmení Šťastná, nechala si svoje. Já jsem zůstala šťastná i Šťastná, on je nešťastný…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*