Pozor na tyto parfémy a kosmetiku: Systém Safety Gate odhaluje závadné výrobky

Foto: Unsplash.com

Nebezpečí na nás číhá na každém kroku. A nemusí se nutně jednat o zloděje nebo kapsáře. Nebezpečného pachatele mohou mít ženy i ve svých kabelkách nebo toaletkách. Před hrozivými účinky vás ale může varovat systém Safety Gate.

Co je Safety Gate?

Systém Safety Gate informuje vnitrostátní orgány o produktech a opatřeních proti nebezpečným nepotravinářským produktům. Díky tomuto programu se rychle a snadno může úplně každý dozvědět, zda doma nevlastní produkt, který by mohl mít na zdraví negativní vliv. Vnitrostátní orgány zasílají do systému Safety Gate upozornění každý den. Každé upozornění obsahuje informace o druhu výrobku, který byl zjištěn jako nebezpečný, popis rizika a opatření přijatá hospodářským subjektem nebo nařízená orgánem.

Foto: Unsplash.com

Jaké nebezpečné kosmetické produkty se vyskytují na českém trhu podle Safety Gate?

Glicemille vyživující krém na chodidla a nehty

Podle seznamu složek výrobek Glicemille vyživující krém na chodidla a nehty obsahuje 2-(4-terc-butylbenzyl)propionaldehyd (BMHCA), který je v kosmetických přípravcích zakázán. BMHCA je složka, která poškozuje reprodukční systém, zdraví nenarozeného dítěte, ale může také způsobit senzibilizaci kůže.

Sprchová pěna pro ženy Dove s argonovým olejem

Sprchová pěna Dove s argonovým olejem sice nabízí několik výhod a to včetně zjemnění a zvláčnění, ale ani tento produkt není tak výhodný. I Dove obsahuje 2-(4-terc-butylbenzyl)propionaldehyd (BMHCA), který může poškodit reprodukční systém nebo způsobit sensibilizaci pokožky.

Parfémovaná voda Chopard Casmir

Dámská parfémovaná voda Chopard Casmir sice slibuje ovocně kořeněnou vonnou kompozici, která ženy zanese do pohádkové země z pohádky Tisíce a jedné noci, ale i ona se ocitla na seznamu Safety Gate. Její nádherná vůně může poškodit zdraví nenarozeného dítěte a stejně jako předchozí produkty i sensibilizaci pokožky nebo poškodit reprodukční systém.

Zdroje: Autorský text – Adam Beran, https://ec.europa.eu/safety-gate/#/screen/home, https://www.mpo.gov.cz/cz/ochrana-spotrebitele/eu-a-spotrebitel/aktuality-z-eu/safety-gate-_-system-rychle-vymeny-informaci-o-nebezpecnych-nepotravinarskych-vyrobcich–242173/, https://www.ecorevolution.cz/glicemille-vyzivujici-krem-na-chodidla-i-nehty–100-ml/, https://www.parfemy-elnino.cz/dove-shower-mousse-argan-oil-sprchova-pena-pro-zeny-200-ml/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*