Na olympiádě v Tokiu soutěžili i šedesátníci, víte to?

Olympijské kruhy.
Foto: Doha-news.

Sledovali jste tokijskou olympiádu? A domníváte se, že tam soutěžili ti nejzdatnější mladí lidé kolem dvaceti až třiceti let? Pojďme si představit deset olympioniků seniorského věku, kteří také soutěžili v Tokiu.

Mary Hannah, 66 let

Tato australská jezdkyně se stala druhou nejstarší jezdkyní v olympijské historii. První místo stále drží britská jezdkyně Lorna Johnston, které bylo na hrách v roce 1972 neuvěřitelných 70 let. Mary Hannah však nehodlá po Tokiu ukončit svou sportovní kariéru a již nyní usiluje o účast na hrách v Paříži za tři roky.

Mary Hannah.
Foto: Alchetron. Mary Hannah.

Andrew Hoy, 62 let

Disciplínou tohoto sportovce je rovněž jezdectví a je také Australan. A dokonce získal dvě medaile. Letos se stal nejstarším olympijským medailistou své země, získal stříbro a bronz v jezdeckém triatlonu. Byl už na své osmé olympiádě a prohlásil, že se bude připravovat i na tu příští.

Andrew Hoy.
Foto: Fei. Andrew Hoy.

Ni Xian, 58 let

Čínská stolní tenistka Ni Xian, žijící v Evropě, se olympijských her účastnila již popáté. Je jednou z nejuznávanějších evropských stolních tenistek, a to především díky svému neuvěřitelnému talentu a citu pro míč – to vše i navzdory svému věku, oční vadě a tréninkům, které absolvuje pouze několikrát týdně.

Ni Xian
Foto: Varoku. Ni Xian.

Oksana Chusovitina, 46 let

Na svých osmých olympijských hrách soutěžila Oksana Chusovitina z Uzbekistánu v gymnastice! Utkala se se soupeřkami, jimž bylo zhruba 16 let, a i když se nedostala do finále přeskoku, sklízela obdiv a uznání všech přítomných.

Oksana Chusovitina.
Foto: Chinadaily. Oksana Chusovitina.

Nino Salukvadze, 52 let

Gruzínská střelkyně z pistole je po svém vystoupení v Tokiu jedinou ženou v historii, která se zúčastnila devíti olympijských her. V její disciplíně nyní soutěží i její syn, se kterým se bude chystat i na příští olympiádu.

Nino Salukvadze.
Foto: Edition-cnn. Nino Salukvadze.

Abdelkebir Ouaddar, 59 let

Podle oficiálního olympijského životopisu se tento marocký jezdec naučil jezdit u marocké královské rodiny, která ho adoptovala. Ouaddar byl také vlajkonošem své země na zahajovacím ceremoniálu olympijských her 2016 v Rio de Janeiru.

Abdelkebir Ouaddar.
Foto: Twitter. Abdelkebir Ouaddar.

Santiago Raul Lanjae, 59 let

Argentinský jachtař Santiago Lanje se stal světoznámým v roce 2016, kdy získal zlatou medaili na olympijských hrách v Riu poté, co podstoupil vážnou operaci, při níž mu bylo odstraněno 80 % levé plíce. Podle jeho slov mu operace překvapivě dodala motivaci k další účasti na hrách.

Santiago Raul Lanjae.
Foto: Varoku. Santiago Raul Lanjae.

Savate Sresthaporn, 58 let

Thajský střelec je zářným příkladem toho, že nikdy není pozdě začít sportovat. Sresthaporn se o sport začal zajímat v roce 2007 na radu svého přítele a hry v Tokiu pro něj byly první.

Savate Sresthaporn
Foto: Varoku. Savate Sresthaporn.

Abdullah Al-Rashidi, 58 let

Pro kuvajtského střelce Al-Rashidiho tyto hry znamenaly už sedmý medailový úspěch v kariéře, když získal bronzovou medaili ve střelbě z pušky.

Abdullah Al-Rashidi.
Foto: AP-news. Abdullah Al-Rashidi.

Phillip Dutton, 57 let

Americký reprezentant v jezdectví měl na kontě dvě zlaté a jednu bronzovou medaili z předchozích her. Letos sice žádnou medaili nezískal, ale byl nadšen z další účasti na olympijských hrách.

Phillip Dutton
Foto: Varoku. Phillip Dutton.

Zdroj: https://www.sberbankaktivno.ru

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*