Kde se vzal konferenční stolek? Víte, jaká je jeho historie? Víte, jaké by měl splňovat parametry ve vašem obývacím pokoji?

Konferenční stolek scandishop
Foto: Freepik

Nízké stolky mají dlouhou historii. Jejich kořeny spadají až do Osmanské říše, kde se malé nízké stolky používaly v čajových zahradách.

V Británii byla popularita nízkých stolků ve stylu anglo-japonském zjevná již během sedmdesátých a osmdesátých let 19. století. Vzorem byly právě nízké japonské stolky, které sloužily k čajovým ceremoniálům.

Specificky navržené stolky, později pojmenované výrazem konferenční, byly zřejmě vyrobeny právě v Británii během pozdní viktoriánské éry.

Poprvé však historii konferenčního stolku zaznamenal Joseph Aronson, který o něm psal v roce 1938, a definoval konferenční stolek jako: „nízký široký stolek, který se používá před pohovkou nebo gaučem“.

Největší rozvoj však konferenční stolek zaznamenal od padesátých let 20. století zároveň se zvyšující se dostupností televizorů. Tehdy se stolek začal používat u sedací soupravy na odkládání šálků a skleniček. Současně byl dostatečně nízký, aby nebránil ve výhledu při sledování televizních pořadů.

Víte, jaké rozměry by správně měl mít konferenční stolek?

Konferenční stolek je nízký, navržený tak, aby bylo možné na něj pohodlně odkládat nápoje, časopisy, knihy a jiné malé předměty.

Jednou z důležitých vlastností konferenčního stolku je jeho rozměr. Délka stolku by měla odpovídat délce pohovky, konkrétně by měl mít 40–70 % délky samotné sedací soupravy. U pohovky typu L (tj. rohové pohovky) je to 40-70% délky hlavní sedací části.  Výška stolku by měla být stejná jako výška pohovky, ke které se umísťuje.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková, academic.oup.com

Další články z této rubriky

Microgreens.gutentor-overlay

Microgreens – zdravě v domácnosti

Už jste slyšeli o domácím pěstování zeleniny, tzv. microgreens? Jde přímo o celosvětový hit – pěstování mikrozeleniny. Tyto snadno rostoucí…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*