Evelyn Horsch-Ihle: Onko jóga

Onko jóga
Foto: Freepik

Jóga pro pacienty s rakovinou

Renomovaná německá psychoterapeutka Evelyn Horsch-Ihle přes třicet let praktikuje a učí jógu včetně meditačních technik. Ve spolupráci s onkologickými pacienty pro ně vyvinula unikátní ozdravující terapii.

Onko jóga
Foto: se souhlasem nakladatelství Grada – Alferia

„Jóga je pro mě základ, na kterém jsem vyrostla a stala se tím, čím jsem. Cvičím jógu denně. A meditace…“, vyznává se Evelyn Horsch-Ihle, oceňující jógový potenciál bytostného vnímání i regenerace. Již samo správné dýchání spolu s cvičením umožňuje mnohem hlubší prociťování sebe sama a usnadňuje léčivý proces.

Autorka vysvětluje, jak jóga pracuje s tělem, emocemi, strachem či úzkostí a zároveň dokáže aktivovat sílu k uzdravování v rovině fyzické i duševní. Vybrané cviky působí na příčiny onemocnění – blokády v meridiánech (energetických drahách těla) –, vzniklých v souvislosti s traumaty, stresem nebo vnitřní negací. Po odstranění nežádoucích bloků proudí životní síla harmonicky celým tělem a pozitivně ovlivňuje léčbu i následnou péči.

Jednotlivé pozice jsou zachyceny na fotografiích a současně je popsáno jejich přesné provedení, účinky, vnitřní záměr i způsob zakončení. Mohou se praktikovat samostatně nebo v jednoduchých sestavách. Pomáhají proti zoufalství, panice, beznaději, tlumí hněv, strach, vyčerpání, depresi a navozují klid. Vitalizují tělo, pročišťují mysl, zmírňují všechny druhy závislostí a posilují přitom pocit, že můžeme něco změnit. Na fyzické úrovni cviky uvolňují napětí v krku, ramenou, v páteři, pánvi i v kolenou.

Různé druhy meditace pozitivně ovlivňují celkovou rovnováhu organismu, snižují stres a také lépe navozují spánek. Autorka učí, jak je například možné meditací na světlo přivést do všech buněk prosvětlující energii, jakým způsobem zklidnit a harmonizovat srdeční centrum a podobně. Cílená dechová meditace pomůže vydýchat bolest i napětí z těla a přispěje k uklidnění. Kromě praktických cviků a meditace je možno vyzkoušet rovněž působení muder – přesných pozic rukou – či pronášení speciálních manter.

Výjimečná kniha, určená především onkologickým pacientům, ale nejen jim, nabízí účinný program, aktivující ozdravné síly v těle. Srozumitelně učí, jak s nimi zacházet a najít ztracenou vyrovnanost i důvěru k uzdravení. Je důvěrným, spolehlivým a nepostradatelným pomocníkem všem, kdo ji potřebují.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, Knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Šumavská kuchařkagutentor-overlay

Radek Pálka: Šumavská kuchařka

Špičkový a cenami ověnčený šéfkuchař Radek Pálka se tentokrát zaměřuje na gastronomické speciality Šumavy pro všední i sváteční den, mezi…
Můj malý lesgutentor-overlay

Katrin Wiehle: Můj malý les

Mezinárodně proslulá ilustrátorka Katrin Wiehle (nar. 1982) vyrůstala na statku v německé vesničce, obklopená milovanými zvířaty, k nimž má blízko…
První republika Jak žily hvězdygutentor-overlay

Blanka Kovaříková: První republika

Oblíbená publicistka a spisovatelka Blanka Kovaříková (nar. 1961) napsala šestnáct úspěšných knih. Za svoje literární umění byla vyznamenána Cenou Egona…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*