Barbara Rörtgenová, Tim Prell: Odpověď je v tobě

Barbara Rörtgenová, Tim Prell: Odpověď je v tobě
Foto: Freepik

100 neotřelých otázek, které ti ukážou, kým doopravdy jsi

Nejznámější němečtí poradci v oblasti rozvoje osobního potenciálu Barbara Rörtgenová a Tim Prell z Düsseldorfu již dvacet let radí a pomáhají lidem, jak objevit a uplatnit své možnosti. Díky správně položeným otázkám týkajícím se jejich života nacházejí jeho smysl a naplnění, aby byli šťastní. 

Barbara Rörtgenová, Tim Prell: Odpověď je v tobě
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Autoři pracují v duchu holistického koučovacího pojetí. Ke každému přistupují individuálně, aby to vyhovovalo jeho osobním potřebám a schopnostem. Vyvinuli vlastní metodu, která na základě seznamu otázek umožňuje člověku poznat jeho sklony, zájmy, povahové vlastnosti i jedinečnou hodnotu. Nevšedním způsobem probouzejí v lidech chuť přemýšlet o sobě, svých potřebách i problémech novým, osvobozujícím způsobem.

Nad jednotlivými dotazy se člověk může v klidu zamyslet a uvědomit si, proč se chová určitým způsobem, co v životě upřednostňuje a proč, jakých vlastností by se rád zbavil, co by změnil, aby byl spokojenější v rodinných, přátelských či pracovních vztazích a uměl lépe komunikovat s okolím.

V každé otázce je ukryta i odpověď. Kniha nabízí sto motivujících inspirací, pomáhajících každému objevit svůj skrytý potenciál k seberealizaci a spokojenějšímu životu.

Snad nejvíce se lidé bojí změny. Přestože někteří nejsou spokojeni v zaměstnání nebo v neuspokojivém vztahu, v němž nevidí žádný smysl a kde se jim ani nedostává uznání nebo příležitost k rozvoji, zpravidla se těžko odhodlají ke změně. I z nedůvěry, že najdou adekvátní práci nebo vhodného partnera. Vědí, že každý začátek je těžký, a tak se raději nové příležitosti vzdají. Pokud se naše představy, touhy a potřeby nedaří dlouhodobě uskutečňovat a nic nám nevychází, jak bychom si přáli, naše nespokojenost vede k frustraci. To se může negativně projevit v psychickém i fyzickém zdraví. Je tedy nejvyšší čas zamyslet se nad možnostmi, které máme, a využít jich k pozitivním změnám, umožňujícím realizaci nových plánů.

Vítanou příležitost poskytuje sto zásadních otázek uvedených v knize. Jsou rozděleny na pět hlavních životních oblastí: práce, láska, myšlení, seberozvoj a bytí, v nichž se můžeme uplatnit. Nejde přitom o konkrétní návody, ale o lepší pochopení sebe sama, uvědomění si svých kladů, nedostatků, potřeb, a zejména povzbuzení vnitřní síly k snadnějšímu překonávání nezdarů a překážek. Odpovědi na otázky umožní srovnat a ujasnit si věci, které je třeba pochopit, a osvobodit se z nevhodných a omezujících názorů a myšlení, jež jsme převzali od rodičů a společnosti, ale nemusí být v souladu s naším cítěním.

O tom je také první otázka: „Řídím svůj život? – Nebo to za mě dělají jiní? Jsme pány svých rozhodnutí. Nebo si to alespoň myslíme. Koneckonců je děláme my. Ale kým nebo čím se přitom řídíme – morálkou, zásadami svých rodičů, doporučením přátel, našeptáváním nějakého rádce nebo vlastními přáními a potřebami?“

Zaujmou i další impulzy k zamyšlení: Jaký příběh o sobě vyprávím? Nakolik se řídím rozumem a nakolik intuicí? Čeho by bylo dobré se vzdát? Vím, že svá rozhodnutí můžu kdykoliv změnit? Mám vlastní názor? Co při sexu neběží tak, jak by mělo? Podařilo se mi někoho potěšit nebo udělat šťastným? Přečtěte si aktuální otázky a nechejte k sobě přijít odpovědi…

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), kazda.cz

Další články z této rubriky

Teddy Keen: Cesta k poslední řecegutentor-overlay

Teddy Keen: Cesta k poslední řece

Nevšední, bohatě ilustrovaná kniha, plná strhujících zážitků z napínavé výpravy do Amazonie, nadchne čtenáře od deseti do devadesáti devíti let…
Joscha Grolms: Stopy evropských zvířatgutentor-overlay

Joscha Grolms: Stopy evropských zvířat

Unikátní kniha německého profesionálního stopaře Joschy Grolmse nadchne milovníky přírody a zvířat, jež v ní volně žijí. Zvídavým čtenářům nabízí…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*