Magazín nejen pro seniory | Asenior.cz.cz

New title

Nejnovější články

Tradice vánočních betlémů

Tradice vánočních betlémů

Advent

K nejvýznamnějším křesťanským svátkům patří narození Ježíše Krista roku 5 př. Kr. v judském městě Betlémě. Spasitelův příchod předem ohlašovala jasná hvězda, jež sem doprovázela tři mudrce (krále), aby se Božímu synu poklonili a předali dary.

Teddy Keen: Cesta k poslední řece

Teddy Keen: Cesta k poslední řece

Knižní novinky

Nevšední, bohatě ilustrovaná kniha, plná strhujících zážitků z napínavé výpravy do Amazonie, nadchne čtenáře od deseti do devadesáti devíti let milující napětí, dobrodružství a fantastické příběhy.

Tipy pro šťastné tlapky a teplá srdce

Tipy pro šťastné tlapky a teplá srdce

Rady, tipy, návody

Zima už klepe na dveře a s ní i zvýšená péče o domácí mazlíčky. Zatímco v létě si s počasím moc starostí dělat nemusíme, zima je pro všechny chlupáče mnohem náročnější. Máte doma psa nebo kočku?

Cvičení s Veronikou

Nejčtenější články

prostřený stůl, večeře

#62 Nouzový stav

Střípky Úžasné Báry
Tak jsem včera zažila panický atak. Navzdory všem dostupným informacím, opatřením, rozumu a zkušenostem. Vláda vyhlásila nouzový stav a mně se sevřelo srdce a oči se mi zalily slzami. Hlavně dýchej. Dýchej! Abyste rozuměli, já se nebojím viru jako takového. Nedělá mi
Zajímavé poznatky o cholesterolu

Zajímavé poznatky o cholesterolu

Zajímavosti
Když se řekne cholesterol, většina z nás si automaticky vybaví něco, co škodí. Ale je tomu opravdu tak? Dnes přinášíme deset zajímavých vysvětlení, které poukazují na poslední výzkumy ohledně této látky, která je nedílnou součástí
Dobré knihy

Milan Dušek: Dáma na telefon

Milan Dušek (1.5.1938*) – člen obce spisovatelů, Unie spisovatelů a České asociace autorů detektivní literatury (AIEP). Psát začal až ve třiceti letech – črty a povídky zveřejňoval v novinách a časopisech.

PRAVIDELNÉ RUBRIKY

Píší pro vás

další rubriky

Ptačí svět na dosah ruky
Bydlení

Ptačí svět na dosah ruky

Ptačí budka je kouzelným prostředkem pro pozorování ptačího života, který snad nikdy nepřestane svoje diváky bavit. Pokud vás tedy unavuje program v televizi, můžete si pořídit nebo vyrobit ptačí budku, která vás přenese do kouzelného světa okřídlených tvorů a rozšíří vaše obzory.

Trendy v zahradničení
Rady, tipy, návody

Trendy v zahradničení

Zvykli jsme si sledovat trendy v oblékání, stravování nebo barvách, ale co zahrady? I ty podléhají trendům a ty aktuální se nesou v duchu návratu k přírodě a udržitelnosti.

Arboretum Sofronka v Plzni
Cestování

Arboretum Sofronka v Plzni

Plzeňské Arboretum Sofronka s cennou sbírkou druhů Pinus, vypěstovaných ze semen borovic z celého světa, založil v roce 1956 uznávaný dendrolog Ing. Karel Kaňák, CSc., jako detašované pracoviště Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti.

Žlutice – město slavného kancionálu
Cestování

Žlutice – město slavného kancionálu

Osobní jméno Žlut – žlutý dalo nejspíše název i městu, k němuž se váže první písemná zpráva z roku 1186. Zmiňuje tři vsi, mezi nimi i Žlutice, patřící k benediktinskému klášteru v Kladrubech, které tehdy směnil kníže Bedřich za tři jiné.